Ugrás a tartalomra

Hűvös, szeles időt hoz a húsvéthétfő

Létrehozva
Hajnalonként mínuszok lesznek, a hegyekben akár hózápor is lehet. A hét második felében fokozatosan melegszik a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Húsvéthétfőn egyre többfelé felhős lesz az ég. Elszórtan záporeső, hódara zápor, a hegyekben hózápor is előfordulhat. Egy-egy helyen az ég is megdörrenhet. A szél élénk, helyenként erős lesz. A leghidegebb órákban mínusz 5 és plusz 5, napközben plusz 8 és 13 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet.

Kedden keleten lesz több napsütés, a nyugati megyékben erősen felhős vagy borult idő valószínű. Többfelé fordulhat elő zápor, de egy-egy zivatar sem kizárt. Főleg éjjel, hajnalban az északi részeken vegyes halmazállapot is lehet. Hajnalban általában mínusz 1 és plusz 3, napközben plusz 7 és 13 fok közötti értékeket mérhetnek.

Szerdán elszórtan előfordulhat eső, zápor, nagyobb eséllyel a délnyugati megyékben. A minimumok mínusz 3 és plusz 4 fok között várhatók, de a fagyzugokban akár mínusz 5 fok is lehet. A maximumok 11 és 17 fok között alakulnak.

Csütörtökön gomolyfelhős, napos idő valószínű. Az északkeleti és a délnyugati megyékben lehetnek nagyobb eséllyel záporok, másutt számottevő csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 6, a legmagasabb hőmérséklet 13 és 19 fok között valószínű.

Pénteken elszórtan előfordulhatnak záporok. A minimumhőmérséklet plusz 2 és 9, a maximumhőmérséklet 15 és 21 fok között valószínű.

Szombaton és vasárnap a hosszabb-rövidebb napsütés mellett továbbra is lehetnek elszórtan záporok. Szombaton a hajnali 3-10 fokról 15 és 22 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Vasárnap hajnalban plusz 4 és 11, míg délután 16 és 22 fok között várható a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.
 

Ez is érdekelhet

Hosszabb fű, zöldebb város: így működik a Vágatlan május Miskolcon
KörnyezetMiskolc
Tóth-Szántai József polgármester kérésére Miskolc városa és a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. csatlakozott idén a Vágatlan május mozgalomhoz, amelyet az Élő Környezetért Felelős Minisztérium vezetője, Gajdos László hirdetett meg országosan.
2026-os V4 Geopark Találkozó_BNR
Miskolcra figyel a régió: a Bükk szívében találkoznak a V4 geoparkjai
KörnyezetMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódSzabadidő
A Bükk-vidék UNESCO Globális Geopark ad otthont a visegrádi országok (V4) geoparkjai éves találkozójának négy napon keresztül.
év fája verseny
Még benevezheted a kedvenc fádat
KörnyezetMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Nevezd te is a kedvenc fádat a 2026-os Év Fája versenybe.