Az akció szervezője és koordinátora az NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. Az egész országra kiterjedő kampány célja, hogy önkéntes megmozdulás keretében közösen varázsoljuk tisztábbá környezetünket – olvasható a szelektalok.hu weboldalon.
A szervezők ezúttal is várnak minden környezetért tenni akaró önkéntest. Cégek, vállalkozások, civil szervezetek és magánszemélyek is részt vehetnek a szemétszedési kampányban, amelybe minden évben bekapcsolódnak Miskolc közösségei is.
Az idei TeSzedd! akcióra április 22. és 28. között kerül sor. A programhoz két módon lehet csatlakozni:
– találkozási pont regisztrálásával koordinátorként vagy
– már meglévő zárt vagy nyitott találkozási ponthoz önkéntesként való csatlakozással.
A regisztrációs időszak április 2-án elindult, a jelentkezési határidő április 15. 16 óra. További információk a szelektalok.hu weboldalon találhatók.
Elindult a regisztráció az idei országos TeSzedd! akcióra
Ez is érdekelhet
A Bükkben vezet túrát az erdők szerelmese a kéktúrázás napján
Közeledik a kéktúrázás napja, október 11-én, szombaton ismét több ezren húznak túracipőt, és kelnek útra országszerte, a Bükkben is. Petrovics Edina gyalogos túravezetővel beszélgettünk a programról és a túrázás szeretetéről.
A többség nem kér az e-autózásból
Legfőképpen az ár és a hatótáv tartja vissza a villanyautók vásárlóit, derül ki egy felmérésből.
Félelmetes fényshow Borsod egén – most mindenki erről beszél
Égi tünemény tűnt fel szerda este Borsod egén is. Perkupától Felsőzsolcáig, de még a Nyírségben és Hajdú-Bihar vármegyében is erről a jelenségről készített mindenki felvételeket.