Ugrás a tartalomra

Virágokat ültettek a perecesi óvodások a Vilma-forrásnál

Létrehozva
Tavaszi virágültetésen vettek részt a perecesi óvodások a Vilma-forrásnál a Föld Világnapján, ahová a választókerület önkormányzati képviselője, Bazin Levente szállította a virágokat és navigálta a gyerekeket az ültetés folyamatában.
Kép

Immár hagyományt teremtettek az óvodásokkal, hiszen negyedik éve ültetik be közösen a virágládákat és a Vilma szobor talpazatánál található kis kertet - jelentette ki büszkén Bazin Levente önkormányzati képviselő. 

A gyerekek nagyon lelkesen láttak neki a munkához, az előkészületek után is fáradhatatlanul dolgoztak a szorgos kezecskék. Lelkesedésüket még a csepergő eső sem vetette vissza. Kedves jelenség volt, ahogyan a színes esőkabátos kis manók vizet hordtak a Vilma-forrásból, és apró játékvödreikkel locsolták meg a frissen beültetett virágokat - tájékoztatta portálunkat az önkormányzati képviselő. 
 

Kép

Bazin Levente szerint az ültetések célja nem csak az, hogy szebbé tegyék vele Perecesnek ezt az emblematikus helyszínét, hanem legalább ilyen fontos az is, hogy a munkában való részvétellel felhívják az apróságok figyelmét a természet fontosságára, a növények ápolására, megóvására és a környezetünk szebbé tételére. 

A tavaly elültetett virágokat is rendszeresen gondozták a gyerekek, a szülőkkel közösen.  Ez idén sem lesz másképp. A közös munka fejleszti a gyermekek közösségben való részvételét és a csapatszellemet. Ezen kívül a felelősségvállalás és a környezettudatosság is fontos útravaló a kicsiknek, melyet ma, a Föld napján még kifejezőbben tudunk átadni nekik ilyen szép feladattal, mint a virágültetés – zárta gondolatait a képviselő.

Ez is érdekelhet

Így védekezhetünk a levéltetvek ellen
Környezet
Van, ahol már megjelentek a kártevők.
 Gróf Serényi Béla kőrisfája
Gróf Serényi Béla kőrisfája az Év Fája címért szállt harcba
KörnyezetBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőBulvár
Döntőbe jutott az Év Fája versenyben Gróf Serényi Béla kőrisfája. A putnoki, közel százötven éves fára június 30-ig lehet szavazni.
Év Fája verseny öreg bükkfa
A Bükk 250 éves bükkfája az Év Fája címért versenyez
KörnyezetMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
Döntőbe jutott az Év Fája versenyben a Bükki Nemzeti Park 250 éves bükkfája. A Szarvas-kúti rét ikonikus fájára június 30-ig lehet szavazni.
125 éve nem volt ilyen rossz a helyzet
KörnyezetMiskolcBelföldGazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Több mint száz éve nem hullott ilyen kevés csapadék Magyarországon. Az úgynevezett májusi „zöldár” is elmaradt, ami tovább nehezíti a gazdák helyzetét.