Ugrás a tartalomra

Megemlékezés és búcsú az Erzsébet téren

Létrehozva
Kedd délután az Erzsébet téren tartottak megemlékezést a Fidesz és a KDNP miskolci szervezetei. Több tucatnyian búcsúztak mécsessel, virággal a város volt polgármesterétől, Dr. Kriza Ákostól.
Preview Image
Mocsári László képgalériája

Hosszú, súlyos betegség után, január 18-án elhunyt Dr. Kriza Ákos. Miskolc korábbi polgármestere 1990-től orvosként, később orvosigazgatóként dolgozott, majd 2010 és 2019 között a város polgármestere volt. Tiszteletére a Városházán és az Erzsébet téren is tartottak megemlékezést kedden. Utóbbit a Fidesz és a KDNP miskolci helyi szervezetei szervezték.

A járványügyi előírásokat betartva, több tucatnyian gyűltek össze 4 óra után, hogy elbúcsúzzanak a város volt polgármesterétől. Volt, aki mécsest gyújtva tette ezt, más főhajtás után virágot helyezett el Dr. Kriza Ákos fotójánál.

A volt városvezető temetéséről családja későbbre ígért tájékoztatást. Kriza Ákos 56 éves volt.

Ez is érdekelhet

Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.
Enyedi Lili két aranyérmet nyert
MiskolcSport
Nyíregyházán rendezték az U20-as és az U18-as atléták fedettpályás országos bajnokságát.
Javítani a lyukói életlehetőségeket – közel 1 milliárdos program kezdődött Miskolcon
Miskolc
Elindult az „Együtt Lyukóért!” című projekt megvalósítása.