Ugrás a tartalomra

Bilincsben vitték el a rendőrök a Kutyapárt két társelnökét a katás tüntetésről

Létrehozva
A rendőrök megbilincselték és elvitték a Magyar Kétfarkú Kutya Párt két társelnökét, Kovács Gergelyt és Döme Zsuzsannát a kata radikális átalakítása elleni szerda esti budapesti tüntetésről.

Ahogy egy olvasó által készített alábbi videón látszik, előbb Kovácsot, majd Dömét bilincselik meg. Az olvasó szerint mindez hajnali fél egy után nem sokkal történt az Erzsébet híd budai hídfőjénél.

„Hölgyem, helyszínbiztosítással kapcsolatos szabálysértés miatt elő lesz állítva a kerületi rendőrkapitányságon, megértette? Önnel szemben kényszerítőeszközt fogunk alkalmazni” – hallható az egyik rendőr a felvételen:

Kovács Gergely megbilincselése még nem látható a videón, de az egyik rendőr elmondása szerint Dömét a Kováccsal szembeni intézkedés zavarása miatt állítják elő, mert „gátolta a munkájukat”.

A cikk megjelenése előtt írásban kérdezte meg a Telex a Budapesti Rendőr-főkapitányságot (BRFK), hogy mi volt a két politikus ellen végrehajtott rendőri intézkedés pontos indoka, indult-e ellenük eljárás, illetve meddig voltak őrizetben.

Hajnalban választ is kapott a portál: „Az Erzsébet hídon 2022. július 14-én 0 óra 30 perc körül néhányan a rendőrök többszöri felszólítása ellenére újra visszamentek az úttestre. Őrizetbe vétel nem történt, két embert szabálysértés tovább folytatása miatt állítottak elő. Az egyiküknél kábítószergyanús anyagot találtak, melyből a férfi saját elmondása szerint fogyasztott, emiatt büntetőeljárás is indult vele szemben” – válaszolta a BRFK.

(Címlapkép: Kovács Gergely a GTA-ban; Fotó: MKKP-Facebook

Ez is érdekelhet

Fontos időszak következik a miskolci családok életében
MiskolcOktatásÉletmód
Közeleg az a néhány nap, amely sok miskolci kisgyermek életében az első nagy lépést jelenti.
Kevesebb lesz, de telt házas, remélhetőleg
MiskolcSzabadidő
Hosszabb szünet után ismét megnyitotta kapuit a legendás MIEZ (Miskolci Illés Emlékzenekar) klubja: április 17-én régi-új helyszínen, a Gárdonyi falai között „debütáltak”.
Kedden napközben karbantartás lesz a CNG-kúton
Miskolc
Április 21-én, kedden 8:00 és 15:30 óra között az MVM karbantartási munkálatai miatt a közforgalmú CNG üzemanyagtöltő állomáson nem lesz lehetőség tankolásra.
Figyelmeztetést adott ki a Supersum a visszaélések miatt
Miskolc
Az ő nevükben, önkéntesnek kiadva magukat keresnek meg cégeket különböző ajánlatokkal.