Ugrás a tartalomra

Hivatalos: Barta Gábor is ringbe száll

Létrehozva
Időközi választást tartanak Miskolc 3-as számú választókerületében. A Fidesz-KDNP is bemutatta jelöltjét.
Kép
A Fidesz jelöltjét (középen) Csöbör Katalin és Kiss János országgyűlési képviselők mutatták be.

A 3-as körzet többek között magába foglalja Martinkertváros, Hejőcsaba és az Avas egy részét is. Az eddigi képviselő, Hegedűs Andrea áprilisban az Egységben Magyarországért országos választási listájának 36. helyén bekerült a parlamentbe, így a továbbiakban – összeférhetetlenség miatt – már nem tudja ellátni önkormányzati képviselői feladatait. A szeptember 25-re kiírt időközi választáson dől el, ki veszi át a stafétát a választókerületben. A Velünk a Város Lokálpatrióta Egyesület és a benne együttműködő szervezetek közös önkormányzati képviselőjelöltje Sebe-Gazdig Judit már bemutatkozott. Szerda délután pedig hivatalossá vált, hogy a Fidesz azt a Barta Gábort indítja, aki korábban már (2014-től 2019-ig) betöltötte a körzet képviselői posztját.

- Negyedik generációs hejőcsbai család sarja vagyok, de a választókörzetnek nem csak ezen a részén mozgok otthonosan: sokat dolgoztam a Martinkertvárosban és a Népkertben, az avasi és belvárosi részeket pedig szerteágazó családi, valamint baráti kapcsolataim révén ismerem jól – fogalmazott Barta Gábor, akinek szlogenje: „közösen a fejlődésért”.

- Szerintem a fejlődésről nem csak beszélnünk kell. Úgy vélem, ez a városrész az utóbbi években mostohagyermekként volt kezelve, ez ellen szeretnék tenni - mondta.

Barta Gábort egyébként a Fidesz nem indította 2019-ben, a kormánypárt jelöltje akkor Gonda Erika volt, aki a választáson alulmaradt Hegedűs Andreával szemben.

 

Ez is érdekelhet

Ülésezett Miskolc közgyűlése
Rendkívüli ülést tart Miskolc közgyűlése
Miskolc
A polgármesteri és alpolgármesteri illetmények, a MIKOM-mal fennálló bérleti szerződés módosítása, valamint a Sportcentrummal létrejött közfeladat-ellátási megállapodás megújítása is szerepel a csütörtöki rendkívüli közgyűlés napirendi pontjai között.
vandál lillafüredi Szikla objektum. Forrás: rendőrség
Vandál a híres lillafüredi objektumban: őt keresi a rendőrség - videó!
MiskolcBűnügy
A miskolci rendőrök ismeretlen tettes azonosításához kérik az állampolgárok segítségét.
Mutatjuk, hol nem lesz víz szerdán Miskolcon
Miskolc
Miskolcon több helyszínen végez hibaelhárítást az ÉRV Zrt. szerdán.
Darázsölyvet mentettek az Erdőjáró nyári napközi táborozói. Fotó: Laczkó Annamária
Életet mentettek a gyerekek
MiskolcÉletmódSzabadidőKörnyezet
Nem mindennapi hőstettet hajtottak végre az ÉSZAKERDŐ Zrt. Erdőjáró nyári napközi táborának résztvevői.