Ugrás a tartalomra

Veres Pál az ATV-ben – az LG Magnától a Cinefestig

Létrehozva
Kedden a csatorna reggeli műsorában vendégeskedett Miskolc polgármestere.
Kép

Krug Emília és Somos András elsőként a múlt hétvégén bejelentett helyi beruházással kapcsolatban faggatta Veres Pált. A városvezető az országos adó stúdiójában eloszlatni igyekezett azokat a tévhiteket, melyek az elmúlt napokban a koreai-kanadai vegyesvállalat érkezése nyomán keltek lábra.

Ahogy a polgármester fogalmazott (s miként azt korábban közösségi oldalán is lefektette): az LG az egyik leginnovatívabb multinacionális cég, melyet mosógépeiről, hűtőiről, TV-iről és telefonjairól is ismerhetünk – míg a Magna International számos autómárka alkatrész-beszállítója.

Kifejtette: a kettejük közös cége, az LG Magna által létrehozandó miskolci gyárban ennek mentén az elektromos autók különböző berendezéseit és alkatrészeit fogják gyártani, valamint az elektromos motorok különböző elemeit, fedélzeti töltőit és invertereit.

Veres Pál immár a TV-képernyőn is leszögezte: nem akkumulátorgyárról van szó. 

Illetve elárulta még: tíz város és három ország versenyzett a beruházásért több mint egy éven keresztül. A polgármester szerint a Miskolc Holding Gazdaságfejlesztési Igazgatósága fantasztikus munkát végzett, miután többszöri látogatás után meg tudták győzni a külföldi partnereket, hogy ide hozzák a magas hozzáadott értékű, jelentős mértékben automatizált, nem utolsósorban pedig kétszáz munkahelyet teremtő befektetésüket.

A reggeli adásban arról is érdeklődtek a műsorvezetők, milyen programfolyamot kínál Miskolc a városvezetés által meghirdetett „kultúra évében”. Veres Pál felidézte, kiemelkedő évfordulókat ünnepel Miskolc 2023-ban, hiszen egyebek mellett a színház 200, a szimfonikus zenekar 60, a diósgyőri rockfesztivál 50, a vadaspark 40, a bábszínház pedig idén 30 éves.

– Miskolcnak újra kellett gondolnia magát a kilencvenes évek összeomlását követően. Közel harmincezer munkahely szűnt meg – utalt vissza az előző témára a polgármester azt megvilágítandó, hogy a város ipari parkjain, infrastrukturális fejlesztésein, szakemberképzésén, valamint a Miskolci Egyetem tudásbázisán kívül a vármegyeszékhely vonzerejében egyre nagyobb hangsúllyal bír, hogy milyen szórakozási lehetőségeket és turisztikai attrakciókat képes nyújtani a település.

Kép
Mocsári László fotója az idei Cinefest megnyitójáról

A fentieket alátámasztva Veres Pál végezetül megjegyezte: épp ezekben a napokban zajlik a tizenkilencedik Cinefest, nemsoká pedig kezdődik a Szinva Örökség Napok, miközben a város már készül az Ars Sacra Fesztiválra is.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
A székely autonómiáért lobogott az őrtűz Miskolcon
Fellobbantak az autonómia lángjai a Kálvária-dombon
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Székely Autonómia Napja alkalmából vasárnap este ismét fellobbantak az őrtüzek Miskolcon, a Kálvária-dombon. A rendezvény a határokon átívelő összetartozás szimbóluma, amelyhez a város idén is csatlakozott.
Ehet erdő Szeleta szerelvény gasztroexpressz
Asztalra került a természet a Bükkben
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódGasztroEgészségSzabadidőKörnyezet
A természet ezúttal nemcsak díszlet volt, hanem maga a menü is. Október 26-án különleges gasztroexpressz indult a miskolci Szeleta Park Látogatóközpont elől. A résztvevők a Bükk ehető kincseit fedezhették fel vasárnap egy vadnövénykutató és kóstoló túra során.
szezonzáró őszi séta Avasi Arborétum Miskolc/Dr. Adorján Imre Fenyőkert
Miskolc rejtett csodája: ezért özönlöttek vasárnap a miskolciak az Avasi Arborétumba
MiskolcOktatásBorsod-Abaúj-ZemplénKultúraÉletmódEgészségSzabadidőKörnyezet
Az Avasi Arborétum Fenyőkertjében egy utolsó sétával búcsúztatták a színek évszakát a fenyők árnyékában.
Kozmix
Retro láz Miskolcon: Kozmix-os buli a Rockwell Klubban
MiskolcKultúraÉletmódSzabadidőBulvárCelebhírek
Kozmix Miskolcon, döngött a ház. A Rockyban mindenki őrült ritmust rázott.