Ugrás a tartalomra

Jótékonysági vacsoraesttel a játszótérért

Létrehozva
A miskolci gyógypedagógiai iskola játszóterének felépítéséért szervez jótékonysági vacsoraestet a Népkerti Vigadó decemberben.
Kép
Fotó: Juhász Ákos

A Népkerti Vigadó jótékonysági vacsoraestet szervez december 7-ére, csütörtökre a Miskolci Református EGYMI Magvető Gyógypedagógiai Általános Iskola javára - tájékoztatták lapunkat a szervezők. Elmondták, az iskolaudvaron egy olyan játszótér kialakítására van szükség, amely az érzékszervi, mozgásszervi és értelmi fogyatékkal élő gyermekek számára is megfelelő.

Ennek megépítésére ugyan többször pályázott az iskola, de eddig nem jártak sikerrel. A szülők így önálló kezdeményezésként keresték fel a Népkerti Vigadót. Az étterem támogatásként nem csupán a helyszínt, az est teljes lebonyolítását is vállalta.
Minden vendég, aki részt vesz a jótékonysági esten, hozzájárul a játszótér felépítésének költségeihez, hiszen a Vigadó minden eladott vacsorajegy árából 5 ezer forintot felajánl az iskola javára.

Kép
Fotó: reformatus.hu

A vendégek a kétfogásos menü elfogyasztása mellett a Miskolci Nemzeti Színház színművésznője, Radnai Erika operett- és musicaldallamait, valamint Szécsi Viktória és Vízi Viktor dalait is meghallgathatja.

Amennyiben valaki nem tud részt venni az esten, de szeretne segíteni, az megteheti az iskola közvetlen bankszámlaszámára történő utalással: MBH 10300002-45900507-00003285 “Miskolc Iskola”.
A rendezvényről bővebb információt a miskolcivigado.hu-n olvashatnak.

Ez is érdekelhet

Megindult a meleg víz, sorra jöhet vissza a lakásokban
Miskolc
Várhatóan legkésőbb az esti órákra helyreáll a melegvíz-szolgáltatás a belvárosban és az Avason.
Egy híján száz koncert – évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar
MiskolcKultúra
Az évadzárón összegezték az elmúlt hónapok munkáját, ismertették a következő évad terveit és elismeréseket is átadtak. Az Év Zenésze díjat például idén Varga Bálint, kürt szólamvezető érdemelte ki.
Védőnők napja és Semmelweiss nap a városházán
Orvosokat és védőnőket díjaztak a Városházán
MiskolcEgészség
Egyszerre ünnepelték a Védőnők Napját és a Semmelweis napot a miskolci városháza dísztermében pénteken, ahol elismeréseket adtak át az év legkiemelkedőbb egészségügyi dolgozóinak.
Képgaléria
Megemlékezés a tizeshonvédekre
A 10. honvéd gyalogezredre emlékeztek
Miskolc
A 10-es honvéd emlékműnél tartott csütörtöki megemlékezésen a gyalogezred híres, legendás katonái előtt tisztelegtek, majd az eszmecserét a Grizzly Music Pubban folytatták.