Ugrás a tartalomra

Módosultak a parkolás feltételei a Diósgyőri Vár környezetében

Létrehozva
A változás május 1-jén lépett életbe.

A Miskolci Városgazda csütörtök reggel kiküldött közleményében arról tájékoztat, hogy a Miskolc közigazgatási területén járművel történő díjköteles várakozás szabályairól szóló önkormányzati rendelet döntése értelmében május 1-jétől Diósgyőrben, a kiemelt idegenforgalmi részen található díjköteles várakozási területek megszűnnek, mégpedig az alábbi helyeken:

•    Nagy Lajos király útja, Névtelen utca autóbusz végállomás útcsatlakozás – Vár utca közötti szakasz,
•    Nagy Lajos király útja, Vár utca – Táncsics Mihály tér – Köztársaság utca közötti szakasz,
•    Bartók Béla utca, Vár utca – Bartók Béla utca közötti szakasz,
•    Bodrogi Zsigmond utca – Tokaji Ferenc utca, Vár utca közötti szakasz,
•    Bodrogi Zsigmond utca (Vár utca 9. sz. melletti terület is) várakozási területeket.

Azt is megtudtuk, hogy bevonták, bővítették, és sárga zónába fog esni a Toldi utca (Mátyás király utca – Feszty Árpád utca közötti terület).

Ahogy az a közgyűlési rendeletben is olvasható, „a várakozási területek idegenforgalmi, turisztikai célú gépjárműforgalma jelentős mértékben lecsökkent, ezért jelenleg nem indokolt a diósgyőri vár mellett található utcákat díjfizetési kötelezettség alá tartozó várakozási területként (kiemelt idegenforgalmi területként) kezelni” – szólt az indoklás.

Ez is érdekelhet

DVTK - KBSC 0-4 (0-2)
A miskolci városvezetésnél is kiverte a biztosítékot a DVTK rossz szereplése
Miskolc
A polgármester és az alpolgármester is megszólalt a Kazincbarcika elleni 0-4 után.
DVTK - KBSC 0-4 (0-2)
A sereghajtó kitömte a DVTK-t
MiskolcSport
A DVTK vármegyei rangadót játszott. Az utolsó helyezett KC Kazincbarcika SC-t fogadta pénteken a DVTK.
Okosteremmel gazdagodott a Földes Ferenc Gimnázium
MiskolcOktatásTudomány
A One Alapítvány és a Miskolci Egyetem közötti együttműködés keretében létrehozott okosterem a tanárszakos hallgatók és a Földes diákjainak digitális kompetenciafejlesztését szolgálja.
Március 15-ei ünnepség Hejőcsabán
Megemlékeztek Hejőcsabán is
Miskolc
Ünnepi megemlékezést tartottak a Gárdonyi Géza Művelődési Ház Országzászlójánál is. Az eseményen a résztvevők közösen tisztelegtek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt.