Ugrás a tartalomra

Láthatáron az új belvárosi apartman

Létrehozva
Hamarosan elkészülnek az egykori leánykollégium újjáépítési munkáival, a belső rész szinte teljesen elkészült, már csak a külső tér változtatásaival vannak elfoglalva a szakemberek.
Kép

Fúrás, faragás, dolgozó munkagépek – az arrafelé járók egyelőre ennyit észlelhetnek a Városház térhez közeli volt Központi Leánykollégium felújításából. Ahogy arról már számos cikkünkben beszámoltunk, a Központi Lánykollégium elhagyatott épülete jelentős felújításon ment keresztül az elmúlt hónapokban. Az ingatlant az Avalon Center Kft. nyílt pályázaton vásárolta meg, és apartmanhotelt alakítanak ki benne. A cég még egy tavaly júniusi Hodobay-konferencián jelentette be, hogy megvásárolta a belvárosi épületet, amelyet fejlesztési kötelezettséggel értékesített az önkormányzat.

A munkáról legutóbb áprilisban adtunk hírt: akkor megtudtuk, hogy a bontással teljesen elkészültek, és azt is, hogy a komplexum a Central Residence névre fog hallgatni. Kiderült továbbá, hogy a hotel csaknem nyolcvan, teljesen felszerelt, letisztult, dizájnos lakással büszkélkedhet majd, amelyeket a sok ablaknak köszönhetően a természetes fény jellemez.

Kép

Többfunkcióssá tehetik

A hatemeletes komplexum teljesen felszerelt konyhákkal és fürdőszobákkal, így nem csak az idelátogató turistáknak adhat majd szállást. Egyes lakásokból lélegzetelállító kilátás nyílik a belvárosra és az Avasi kilátóra. A tetőtéri lakásokból akár Diósgyőrig is ellátni. A füves-fás környezet is csalogató lehet a járókelők számára, hiszen az épület előtt egy parkosított rész található majd.

Mint azt az Avalon Center Kft. ügyvezetője érdeklődésünkre elárulta, még nem született meg a döntés részükről, hogy egy vagy két szintet értékesítenek-e lakásként. Ennek különösebb akadálya nem lenne, ugyanis azok teljesen önálló méréssel és önálló hűtési-fűtési rendszerrel rendelkeznek. Tóth Róbert hozzátette: az épület tetején találunk majd négy olyan lakást, amelyek közel kétszáz négyzetméteresek. Szeretnék azt ugyanis, hogy a Miskolcra érkező esetleges többgyerekes vállalatvezetők is megfelelő férőhelyre leljenek náluk. Több szoba is van bennük, több fürdővel – tehát kényelmesen elfér egy nagyobb család is.

Kép

Zöldesebb is

Mindeközben már javában zajlik a terület rendezése: új fákat és cserjéket fognak ültetni, de „leülős szigeteket” is létrehoznak az arra sétálóknak. Az építkezés során ugyanis elkerülhetetlen volt több fa kivágása, amit a környező lakók sérelmeztek, éppen ezért a zöld környezet visszaállítására és kialakítására külön hangsúlyt fektetnek a kivitelezők.

- Itt olyan fák voltak, amelyeket a városi főkertésszel, illetve a környezetvédelmi hatósággal egyeztetve vágtunk ki. Ezek már elöregedtek, veszélyeztették a járókelőket. Fennállt az esélye, hogy lepereg valamilyen gally, sőt, az épület homlokzatát is veszélyeztették – számolt be az ügyvezető a Miskolc Televízió stábjának a hét elején.

A munkával az előzetes tervek szerint július végére lettek volna készen, azonban az újabb projektek miatt két-három héttel később érhet véget az újjáépítés.

Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

A Központi Leánykollégiumot 1966-ban adták át. A Krisztik Pál által tervezett épület az akkori kor legmodernebb vasbeton-technológiájával készült, érdekes és egyedi építészeti megoldásokat rejt. A „V”-alakú lábakon álló, és hidat jelképező épület nyugati része alatt folyt a Pece-patak, melyet a hetvenes években fedtek le.

Ez is érdekelhet

Japán minifesztivál az Egyetemvárosban
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Kulturális és gasztroélmény-programokat kínáló minifesztivált rendezett pénteken a Japán Nagykövetség a Miskolci Egyetemen.
Újabb indulók a 2-es választókerületben is
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Megtartotta második ülését a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei 2-es számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság péntek délután.
Képgaléria
Az Avasi kilátó is színesbe öltözik a Ritka Betegségek Világnapján
MiskolcEgészség
Február utolsó napja a Ritka Betegségek Világnapja, amelyet idén tizenkilencedik alkalommal rendeznek meg világszerte.
„A böjt hatására az ember gondolatvilága elkezd megtisztulni”
MiskolcEgyház
Milyen az Istennek tetsző böjt? Ezt is megtudhattuk Meleg Attila református lelkipásztortól, aki maga is gyakorlott böjtölő.