Ugrás a tartalomra

Háromezernél is többen futottak együtt mikulássapkában

Létrehozva
Rekordszámú résztvevőt hozott a belvárosban megrendezett Rotary Mikulásfutás csütörtökön.

Preview Image
Rotary Mikulásfutás – Osztie Tibor képgalériája

Több, mint háromezer futó öltözött mikulássapkába a Szent István téren csütörtökön. A 14. Mercedes Rotary Mikulásfutással a szervezők célja a hagyományoknak megfelelően az volt, hogy a sportolási lehetőséget összekössék a jótékonysággal.

Az indulók a Szent István térről rajtoló jótékonysági menetet most is a Városház tér – Széchenyi utca – Kazinczy utca – Hősök tere – Déryné utca – Széchenyi utca – Szent István tér útvonalon teljesítették.

A Rotary Club Miskolc szándékai szerint az egészségre és segítségnyújtásra neveli a fiatalokat a miskolci középiskoláknak és gimnáziumoknak szánt megmérettetéssel, a közel kétezer méteres táv megtételével – fejtette ki lapunk megkeresésére Kovács Attila, a rendezvény főszervezője.

Kép

A mikulássapkát a szervezők biztosították mindenkinek, A diákoknak idén is érdemes volt belekukkantaniuk azokba, aki ugyanis bilétát talált benne, az értékes egyéni nyereménnyel gazdagszik. A két kilométeres távot legelőször a Bláthy Ottó Villamosipari Technikum tanulója, Fekete Dávid teljesítette. Így ő lett az idei Rotary Mikulásfutás első helyezettje.

 

 

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző nap
Íjász, lovas és hagyományőrző napot tartottak
Miskolc
A Lovagi tornák tere adott otthont az V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző napnak szombaton.
A homlokzat mesél Miskolc elfeledett szállodájáról
Miskolc
Három Rózsa Szálló, Grand Hotel – mindkét néven ismert a ma bérházként működő Miskolc, Széchenyi utca 33. szám alatti épület. Ennek történetét járja körbe ezen a héten Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztője.
Nem véletlen, hogy Miskolcot választották
Miskolc
A Miskolci Egyetem hét és fél évtizedes nehézipari múltja nagyban közrejátszott abban, hogy mellettünk döntött a Halms.
Újabb fogadóórát tart Tóth-Szántai József
Miskolc
A június 24-i fogadóórára tíz sorszámot osztanak ki június 16-án.