Ugrás a tartalomra

Adventi díszben járja a várost egy kukásautó

Létrehozva
Idén is különleges meglepetéssel készült az ünnepi időszakra a MiReHu Nonprofit Kft.
Kép
Adventi díszben a kukásautó / Fotók: MiReHu

Adventi "ruházatot" öltött a MiReHu Nonprofit Kft. egy kukásautója és útnak indult Miskolc utcáin. Az autó nemcsak az ünnepi hangulatot hozza közelebb a lakókhoz, hanem a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára és az újrahasználatra is felhívja a figyelmet - tájékoztat sajtóközleményében a MiReHu és ajánlja videofelvételét is a járműről, amit ITT lehet megtekinteni. 

A kukásautó - ahogy ez az oldalán lévő feliratból is látszik - a „Legyél te is szuperhős!” elnevezésű program része, amelynek célja, hogy széles körben edukálja a lakosságot a fenntarthatóságról, a hulladékmegelőzésről és a szelektív hulladékgyűjtés fontosságáról. Az idei autó nemcsak kívülről, hanem belül is ünnepi díszben pompázik, rakományában pedig egy helyi alapítvány támogatásával plüssállatok is helyet kaptak. Ezek a játékok Mikulás ajándékaként leltek új otthonra, örömet szerezve a legkisebbeknek - teszik hozzá. 

Kép

Tavaly az adventi villamos, a Mikulásvonat és az adventi kukásautó közös találkozója felejthetetlen élményt nyújtott Miskolc lakóinak. Most is hasonló ünnepi hangulatra számíthatnak a városlakók, miközben a fenntarthatóság üzenetével is találkozhatnak, hiszen az akció során idén a lakosok megadhatták, mely városrészeket látogasson meg az ünnepi autó, ezzel még személyesebb élményt teremtve a miskolci közösség számára - idézik fel. 

Kövessék figyelemmel az adventi kukásautó útját, és éljék át az ünnepi varázst Miskolc utcáin! Mert, mint kiderült, kiskorában szinte mindenki kukás akart lenni - írják. 
 

 

Ez is érdekelhet

Borangolás szombat délután
Az esős idő sem fogta vissza az Avasi Borangolást
MiskolcSzabadidő
A változékony időjárás ellenére is sok látogatót vonzott a 14. Avasi Borangolás, ahol három napon át koncertek, gasztronómiai programok és borkóstolók várták az érdeklődőket az Avason.
Száguldás az útfelújítási szakaszon – gigabüntetés Miskolcon
MiskolcBűnügy
... és még a biztonsági öv sem volt bekapcsolva.
Vége a legényéletnek, párt talált Wilson, a kúszósül
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Miskolci Állatkert látogatóinak egyik kedvencéhez, Wilsonhoz, az észak-amerikai kúszósül hímhez megérkezett új párja, Daisy, a fiatal nőstény a Pozsonyi Állatkertből.
Nagy meglepetés érte
MiskolcSport
Sífutásban szerzett kvótát a Milánóban és Cortina d’Ampezzóban idén februárban rendezett ötkarikás játékokra Büki Ádám. Öt sífutó számban indult Olaszországban a Miskolci Honvéd SE versenyzője, aki igazi multisportoló és idén az év sportolója díjat érdemelte ki.