Ugrás a tartalomra

Nyárra lehet kész a Rockwell és az egyetemi menza

Létrehozva
Az épületben a felújítás után is a korábban megszokott funkciók lesznek elérhetők, azonban az előtte lévő területen egy rendezvényteret is kialakítanak.

Kép
Fotók: Miskolc Televízió

Ütemterv szerint halad a Rockwell Klub felújítása a Miskolci Egyetemen. Ahogyan arról korábban a minap.hu beszámolt, a legendás egyetemi klub teljesen megújul. Most a Miskolc Televízió Híradójának, a Miskolc Mának a stábja járt utána, hogyan halad a munka.

Boda Péter, a Miskolci Egyetem üzemeltetési, sport és kollégiumi igazgatótól megtudták, az épületet kívülről már bezárták, belül pedig a burkolási munkák is elkezdődtek.

– Jól látszik az is, hogy az épület előtti téren is megkezdődött a burkolatok lerakása. Itt egy újdonság is lesz a korábbi állapotokhoz képest, ugyanis a szórakozóhely és az egyetemi étterem előtti téren lesz egy rendezvényterület, kültéri büfékkel, nagyszínpaddal és burkolt területtel, ami alkalmas lesz egyetemi napok és más koncertek megrendezésére – mondta.

Az igazgató elmondása szerint felújítás során a belső terek funkciói alapvetően nem fognak változni, a legnagyobb átalakulás a kültéren történik.

Kép

– A földszinten továbbra is szórakozóhely fog üzemelni a korábbi állapotoknak megfelelve három teremmel, valamint a régi könnycsepp födém alatt egy ilyen romkocsmás szabadtéri terület jön létre, valamint az emeleten egyetemi éttermet és a város legnagyobb rendezvény és konferenciatermét alakítjuk ki - részletezte.

Kép

Az üzemeltetési, sport és kollégiumi igazgató kiemelte, a munka ütemterv szerint halad, így a terveknek megfelelően idén nyárra elkészül az épület.

 

 

 

Ez is érdekelhet

Ismét előnybe kerültek a Macik
MiskolcSport
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 5. mérkőzés: pénteken lezárhatják a párharcot.
Simán kikapott a DVTK
MiskolcSport
Röplabda, női NB I Liga, rájátszás, B csoport, 3. forduló.
A TISZA szerint ilyen a tisztességes kampány? – Szórólapok eltávolítása Miskolcon
Miskolc
Miskolcon, a TISZA jelöltjéhez, Czipa Andráshoz köthető aktivisták eltávolítják a postaládákból azokat a szórólapokat, amelyek Orbán Viktor miniszterelnök szombati miskolci látogatásáról tájékoztatják a lakosságot - írja szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében Hollósy András.
Ezerrel többen jelentkeztek első helyen a Miskolci Egyetemre, mint tavaly
MiskolcOktatás
A Miskolci Egyetemre közel ezer fővel többen adták le első helyen a jelentkezésüket, mint 2025-ben, számuk meghaladta a nyolcezer főt.