A magyar népmesét ünnepelték kedden a II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban. A programon ezúttal a Kacor király című népmesét hallgathatták meg a gyerekek, a mesét különleges posztó technikával adták elő, amely még inkább segített a gyerekeknek elképzelni a jól ismert történetet.
Az eseményen részt vett a felsőzsolcai Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola elsős osztálya is. Zilay-Rózsa Zita, az oktatási intézmény tanítója a Miskolc Televízió Híradójának, a Miskolc Mának elmondta, a magyar népmese ünnepének meglátogatása volt az első komolyabb kirándulása az osztályával.
– Egy bejegyzést láttam a Facebookon a könyvtár programjáról. Nagyon fontosnak tartom, hogy olvasóvá neveljem a gyerekeket, második osztálytól rendszeresen részt veszünk olvasó kihívásokon, versenyeken. Osztályomnak ez most az első kóstoló ebből a világból. Nagy élmény volt a gyerekeknek ez az interaktív óra és maga a Kacor király, a mese is – mondta.
A magyar népmese napját minden év szeptember 30-án tartják Benedek Elek, a nagy székely mesemondó születésének napján. A Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére 2005 óta ünneplik a jeles napot – mondta el Miklós Katalin, II. Rákóczi Ferenc Könyvtár gyermekkönyvtárának vezetője.
– Azt gondoljuk, hogy nekünk kötelességünk ezt a napot megünnepelni, hiszen ideális helyszín a mesékkel való találkozásra, és a mesékkel való foglalkozásra is. Ez egy élőszavas mesélés volt, kolléganőm Miskolczi Barbara fejből mondta a mesét, és közben a történet filcfigurák segítségével elevenedett meg. Azt gondolom, hogy ez a mesélési forma egészen biztosan fejleszti a gyermekek képi világát – mondta el.
A Magyar népmese napjának célja, hogy a könyvtárosok, óvónők, pedagógusok, mesekutatók, valamint a mese iránt érdeklődő gyerekek és felnőttek egyaránt különleges figyelemmel forduljanak a magyar és más népek történetei felé.