A borjú születése után szinte azonnal lábra állt, mostanra pedig egyre több időt tölt a kifutóban, ahol a látogatók is gyakran láthatják, amint anyja, apja és tavaly született testvére társaságában fedezi fel környezetét.
– Mindenhová követi az anyukáját és az apukáját, egyre gyakrabban látni, ahogy bóklászik, bár még sokat pihen, hogy növekedjen. Napról napra aktívabb, és bátrabban fedezi fel a kifutóját – nyilatkozta a Miskolc Televíziónak Darvas Katalin, az állatkert zoopedagógusa.
A bivalycsalád 2007-ben érkezett Miskolcra, és azóta szinte minden évben született utódjuk. A mostani borjú mellett a tavalyi fiatal bivaly is velük él, így jelenleg négy házi bivaly látható az állatkertben.
A házi bivaly – más néven vízibivaly – egykor nélkülözhetetlen haszonállat volt, főként mocsaras, vizenyős területeken tartották, ahol jól érezte magát.
– Régebben nagyon kedvelt háziállat volt, mert szereti ezeket a vizes élőhelyeket – mondta Darvas Katalin. – Húsa, teje és igavonó ereje miatt nagy számban tartották hazánkban is.
Egy évszázaddal ezelőtt még mintegy 150.000 bivaly élt Magyarországon, ma már alig másfél ezer példány található az országban. Az állomány nagy része nemzeti parkokban, természetes legelőkön él, de a Miskolci Állatkertben is fontos szerepet kap a faj bemutatása és megőrzése.