Ugrás a tartalomra

Adventre fénybe borul a miskolctapolcai Csónakázó-tó is

Létrehozva
Világító kockák, óriás tavirózsák és egy hatalmas torony adja majd Miskolctapolca adventi fényét és kísérőprogramokkal is készülnek a szervezők.
Kép
adventi_csonakazo-to_20241207_hcs.jpg
A tavalyi díszkivilágítás a tavon. Fotók: Horváth Csongor

Miskolctapolca, mint a város egyik kiemelt turisztikai helyszíne, különleges látványossággal fogadja az adventi időszakban az odalátogatókat. Színek és fények összjátéka teszi majd különlegessé az amúgy is szépséges Csónakázó-tavat, a miskolctapolcai őspark ékességét. 

- Az egész városban, így a belvárosban és természetesen a turisztikailag kiemeltebb helyeinken, például Miskolctapolcán is törekszünk arra, hogy az adventi időszakot fényjátékkal és fényelemekkel tegyük gazdagabbá. Ez talán még exkluzívabbá és színesebbé varázsolja majd az adventi hétvégéket – nyilatkozta stábunknak Hollósy András, Miskolc alpolgármestere, miniszteri biztos. 

Kép
Díszkivilágítás Miskolctapolcán 2024, Fotó: Horváth Csongor

Elmondta, többek között a miskolctapolcai Csónakázó-tavon is készülnek díszítő elemekkel. Lesznek fénykockák, a korábbról már ismert három nagy lótusz, amelyek most kettő kisebbel bővülnek. Újdonságképpen pedig a parton is helyet foglal majd egy négy méteres világítótorony. 

- Szerintem igazán impozánssá, igazi mesebeli tájjá fogja mindez varázsolni a Csónakázó-tó környékét. Úgyhogy én arra biztatok mindenkit, hogy látogasson ki Miskolctapolcára az adventi időszakban. Emellett a belvárosban is nagyszerű programok lesznek, többek között elindul az adventi villamos, úgyhogy érdemes ott is sétálni. Bizonyára mindenki meg fogja találni a magának és családjának megfelelő programot – ajánlotta az alpolgármester.

Kép
Adventi fényvarázs Miskolctapolcán

Kiemelte, Miskolctapolca nagyon fontos a város számára. A tűzesetet szenvedett Barlangfürdő miatt lényeges, hogy az ottani vállalkozóknak, ott élőknek és kilátogatóknak is tudjanak változatos programokkal készülni. Példaként említette a nyári Gin Fesztivált, de adventben is terveznek kísérőprogramokat, hogy még hangulatosabbá tegyék a karácsonyra való készülődést. 

Kép
Díszkivilágítás Miskolctapolcán 2024, Fotó: Horváth Csongor

Ez is érdekelhet

Folytatódik a TÉR program: Miskolcon két bérlakásra pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és hozzátartozóik
MiskolcBelföldÉletmód
Országszerte húsz társasházi lakás, illetve lakóház kedvezményes bérleti jogára pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és közvetlen hozzátartozóik.
Drámaiság és hősiesség – sokszínű koncertet dirigál újra Lorenzo Castriota
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Április 13-án újra Miskolcra érkezik Lorenzo Castriota Skanderbeg. A Miskolci Szimfonikus Zenekar visszatérő vendégkarmestere emlékezetes miskolci és környékbeli operagálák, valamint bérletes estek dirigense.
Egy állomás az olimpia felé vezető úton
MiskolcSport
Tizennégy tagú magyar válogatott vesz részt a Grúziában jövő csütörtökön kezdődő és április 19-én záruló cselgáncs Európa-bajnokságon.
Járatseriffek helyett kalauzokat – vallja dr. Mokrai Mihály országgyűlési képviselőjelölt
MiskolcVélemény
Szerkesztőségünk beszélgetésre hívta a miskolci országgyűlési képviselőjelölteket, akiknek sztenderd kérdéseket tettünk fel a városunkkal és a terveikkel kapcsolatban, hogy megtudjuk, milyen elképzeléseket képviselnének megválasztásuk esetén a magyar parlamentben.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.