Ugrás a tartalomra

A miskolci városvezetésnél is kiverte a biztosítékot a DVTK rossz szereplése

Létrehozva
A polgármester és az alpolgármester is megszólalt a Kazincbarcika elleni 0-4 után.
Preview Image
Mocsári László képgalériája

Ahogy arról a minap.hu beszámolt, az utolsó helyezett KC Kazincbarcika SC-t fogadta pénteken a DVTK. Mindkét csapat kieső helyen áll az NB I.-ben, fontos lett volna tehát a pontok gyűjtögetése a diósgyőriek számára, főleg hazai pályán.

Ehhez képest simán kikaptak Nebojsa Vignjevic tanítványai, emberhátrányban sima 0-4 lett a vége a barcikaiak javára.

Az eredmény és a mutatott játék kiverte a biztosítékot az ultráknál, de a miskolci városvezetésnél is. Hollósy András alpolgármester közösségi oldalán azt írta, hogy „a mai gyalázatos teljesítmény és vereség nem maradhat következmények nélkül”.

Tóth-Szántai József polgármester pedig szintén azt írta, hogy „mindenkit felháborít a DVTK elmúlt időszakban nyújtott teljesítménye”.

– Ami a pályán történik, az egy hatalmas közösséget sért, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül. A városvezetés eddig is mindent megtett azért, hogy kifejezzük tiszteletünket a klub és a szurkolói közösség iránt. A legutóbbi közgyűlésen kezdeményeztük, hogy méltó emléket állítsunk a DVTK alapítójának, Vanger Vilmosnak, ingyenessé tettük a mérkőzések előtt a közösségi közlekedést, és támogatjuk az ultrákat abban, hogy megfelelő helyen készíthessék el a mérkőzések látványelemeit. Mindezt a szurkolók iránt érzett tiszteletből tesszük. Éppen ezért joggal várjuk el, hogy a pályán nyújtott teljesítmény is méltó legyen ehhez a közösséghez és a DVTK hírnevéhez – fogalmazott a városvezető.

Kapcsolódó cikkek

Ez is érdekelhet

Nem marad magára az ügyintézésben: indul a SegítőPont Miskolcon
Miskolc
Nem minden ügyintézés egyszerű, de segítséggel könnyebb. Ennek érdekében Miskolcon új szolgáltatás indul azok számára, akik támogatást igényelnek a digitális felületek használatában, az online ügyintézésben vagy a szükséges dokumentumok kezelésében.
Világbajnokságon képviselik hazánkat a Miskolcz-Revital TSE versenyzői
MiskolcSportSzabadidő
A szezon első felében több alkalommal is sikeresen képviselték Magyarországot korosztályuk és kategóriájuk Európa-bajnokságán a Miskolcz-Revital TSE versenyzői. A világversenyekre való kijutás delegálás alapján működő rendszerben történik.
Ezüst- és bronzérmet szereztek
MiskolcSport
Kosárlabda: B33 (3x3) országos diákolimpia döntő, A kategória (5-8.
osztályosok), Budapest.
Operettslágerek a csillagos ég alatt
MiskolcKultúra
A nyár egyik legkellemesebb zenei élményét kínálja az Akropolisz Szabadtéri Színpad Miskolctapolcán. Az „Így vigad a Magyar” Operett Gála könnyed kikapcsolódást ígér.