Ugrás a tartalomra

Evett már innen?

Létrehozva
Felfedezheti és megkóstolhatja a Bükk rejtett kincseit! Egy különleges erdei utazásra hív a Szeleta Park a gasztronómia és az ismeretterjesztés határán.
Kép
eheto_erdo_20250713-ot-3.jpg
Újraindul a miskolci Gasztroexpressz. Fotó: Osztie Tibor

A természet szó szerint terített asztallá válik március 22-én délelőtt 11 órától, amikor ismét útnak indul az Ehető Erdő – Szeleta Szerelvény gasztroexpressz. A különleges programsorozat már korábban is nagy sikert aratott, így nem véletlen, hogy a szervezők idén is folytatják a hagyományteremtő kezdeményezést.

A program egyedisége abban rejlik, hogy a résztvevők egy erdei különvonatra szállva vágnak neki a Bükk felfedezésének. Az út során több megállóval tarkított gasztrotúrán vehetnek részt, ahol szakértő vezetők segítségével ismerhetik meg a vadon termő növények, gombák és gyümölcsök világát.

Az élmény azonban nem csupán elméleti: a túra során folyamatos kóstolás is várja a látogatókat. A résztvevők megízlelhetik az erdő kincseiből készült különleges falatokat, valamint a Bükki Nemzeti Park védjegyes termékeit, így valódi gasztronómiai kaland részeseivé válhatnak.

A résztvevők megtudhatják a gyűjtés fortélyait, miközben érdekfeszítő, úgynevezett „erdei stand up” előadások színesítik a programot.

A mintegy két és fél órás program a Szeleta Park Látogatóközponttól indul, és ugyanoda tér vissza, miközben a résztvevők testközelből fedezhetik fel a Csanyik-völgy és környékének természeti értékeit.

Az „Ehető Erdő” nem csupán egy kirándulás, hanem egy új szemléletmód: arra hívja fel a figyelmet, hogy a minket körülvevő természet nemcsak szép, hanem – megfelelő tudással – ehető és fenntartható módon hasznosítható is.

Ez is érdekelhet

Csöbör Katalin gratulált Juhász Rolandnak, de nem adja fel
Miskolc
Nem adom fel, folytatjuk, a legközelebbi választáson győzni fogunk – mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje a borsodi 1-es választókerületben.
Megkezdődött a jegyzőkönyvek feldolgozása a miskolci városházán
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Vasárnap este 22 óra után megkezdődött a jegyzőkönyvek beérkezése a miskolci városházára, ahol a szavazókörök adatait folyamatosan dolgozzák fel. A munkát több választási szakember irányítja, miközben egymás után érkeznek a szavazókörök képviselői.
Hollósy András választás 2026 Fotó: Mocsári László
Gratulált Czipa Andrásnak, és felajánlotta a segítségét Hollósy András
Miskolc
Folytatja a munkát Miskolcért és Diósgyőrért, mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.
Nagy csatában kaptak ki a diósgyőriek. Fotó: magánarchívum
A lila-fehérek nyertek a piros-fehérek ellen
MiskolcSport
Röplabda: női NB I Liga, rájátszás, B-csoport, 6. forduló: 111 perc kellett a vendégek sikeréhez.