Ugrás a tartalomra

Konferencia és könyvbemutató a 40 éves miskolci jogi karért

Létrehozva
Idén negyven éve, hogy létrejött a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara. A jubileumot szerdán szakmai konferenciával és stílszerűen olyan könyvek bemutatásával ünnepelték, amelyek a miskolci jogi képzés történelmét ismertetik.
Preview Image
Képgalériánk a jubileumi konferenciáról; Fotók: Mocsári László

Csák Csilla dékán elmondta, hogy a kar sokat fejlődött a negyven év alatt, mindez pedig nem lett volna lehetséges a mindenkori oktatók nélkül. „Hogy a mai napon ünnepelhetünk, nagyban nekik köszönhető. Ez a negyven év a múlt, a jelen és a jövő összekapcsolódása.” – összegzett.

A negyven év „csupán” a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi karára vonatkozik, azonban a városban a jogi képzés korábbra datálható, hiszen az Eperjesi Jogakadémia 1919-es Miskolcra költözése indította el a szakmai oktatást a városban.

Kép
Csák Csilla

Mindez azt jelenti, számos meghatározó személy munkájának eredménye a jogi kar mai állapota. A dékántól megtudtuk: rájuk kívántak emlékezni a szakmai konferencia részeként bemutatott két kötettel. Sereg Péter, az Igazságügyi Minisztérium főosztályvezetője, az egyetem PhD hallgatója jegyzi Az Eperjesi Evangélikus Jogakadémia története, Nagy Zoltán, egyetemi tanár pedig a Jogászprofesszorok Miskolcon című kötetet.

Kép

Utóbbiról a szerkesztő professzor elmondta, hogy az a miskolci jogi képzés történeti összefoglalója, az Eperjesi és a Miskolci Jogakadémián át a kar létrejöttéig. Emellett feldolgozza az ezen intézményekben oktató professzorok életrajzát is. Nagy Zoltán kiemeli, hogy a selmeci és az eperjesi diákhagyományok tudományos dokumentálása is a könyv része.

Kép
Veres Pál

A rendezvényen Veres Pál polgármester, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriumának tagja is köszöntötte a jogászokat. A képzésről elmondta, hogy az országos tekintetben is kiemelkedő, amely a négy évtized alatt mindig sikeresen alkalmazkodott a változásokhoz.

Magas oktatói színvonal jellemzi a jogi kart, a hallgatók kipróbálhatják magukat a tudományos tevékenységekben és naprakész, piacképes tudást szereznek itt tanulva. „Bízom benne, hogy a jogász képzés még számos évtizeden keresztül meghatározó része lesz a Miskolci Egyetemnek és a régió felsőoktatási portfóliójának.” – zárta a méltatást polgármester.

Ez is érdekelhet

A karnagy a zenekar élén – ilyen tervekkel folytatná a Miskolci Egyetem rektora
OktatásMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldVilágOktatás
A Miskolci Egyetem szenátusa, majd a fenntartó alapítvány kuratóriuma is egyhangú döntéssel Horváth Zitát, az intézmény jelenlegi rektorát javasolta a következő ötéves ciklus vezetőjének.
Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.