Ugrás a tartalomra

Ismét nagy siker volt az állatok világnapja a Miskolci Állatkertben

Létrehozva
Az állatok világnapja fő célja felhívni a figyelmet a vadon élő, valamint a házi- és haszonállatok életkörülményeire és a felelős állattartásra.
Kép
Megnézhettek kígyót, békát, madarat. Fotó: Osztie Tibor

Változatos programokkal várta a látogatókat az állatok világnapja alkalmából a Miskolci Állatkert. Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a rendezvény részeként egyebek mellett Hegyi Flóra interaktív állatbemutatóján vehettek részt az érdeklődők az Oktatóteremben, séta közben pedig a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársai adtak felvilágosítást az állatvédelem, állattartás és bűnmegelőzés témákban, és válaszolnak a felmerülő kérdésekre.

Preview Image
Kattints a galériához!

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának egri madármentő állomásán élő, védett fajokkal, valamint állatos kézműveskedéssel is várták a látogatókat. Olyan madarakat is elhoztak bemutatni a gyerekeknek, amelyeket már nem tudnak visszaküldeni a természetbe valamilyen okból, mint például a sérülések. Az erdei színpadon állatvédelmi tájékoztató előadásokat tekinthettek meg, a játékos kedvű vendégeket pedig egy nyomkövető játékkal várták. A kitöltött játéklapokat a pénztárban kellett leadnia a játékosoknak. A helyes megfejtők között három családi ajándékcsomagot sorsolnak majd ki, az eredményt október 7-én hétfőn az állatkert facebook oldalán teszik közzé, a nyerteseket e-mailben is értesítik - tudtuk meg.

Kép

Drapcsikné Farkas Zsuzsanna, a Miskolc Állatkert zoopedagógusa felhívta a figyelmet az állatok világnapja kapcsán arra, hogy ez jó alkalom arra, hogy rátereljék a figyelmet ezekre a csodálatos élőlényekre, amelyekkel náluk találkozhatnak a gyerekek és felnőttek, akiket természetesen nem csak az ilyen kiemelt napokon várnak az állatkertbe. Kiemelte, közel százhúsz állatfaj, mintegy hétszáz egyede látható a Miskolci Állatkertben. A botsáskákat és csótányokat nem számolva, azokat nehéz lenne megszámolni - tette hozzá viccesen. 

Kép

Trencséni Ágnes két unokával érkezett, akik négy és hatévesek. Megtudtuk, ők már voltak az állatkertben máskor is, visszajáró vendégek. Nagyon tetszik nekik, hogy szép tágas, természetes térben élnek itt az állatok. Ezen a napon pedig nagy érdeklődéssel simogatták meg a máskor oly félelmetes óriáskígyót - egy császár boát - és varánuszt.

Az állatok világnapjára rendezett programoknak idén is nagy sikerük volt, jövőre - sőt, az év bármely napján - várják vissza az állatok kedvelőit a Miskolci Állatkertbe.

Kép

Ez is érdekelhet

A bükki Tar-kő mindenkit levett a lábáról
SzabadidőMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódEgészségKörnyezet
Az ország minden részéből érkeztek túrázók Miskolcra, a Bükkbe a szombati Kéktúra napján.
Szarvasbőgéssel tarkított erdei kalandok
SzabadidőBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Különleges élményt kínált az érdeklődőknek az Északerdő Zrt.: a Pálházi és a Lillafüredi Állami Erdei Vasúton szarvasbőgés-hallgató vonatozásokat szerveztek.
Mészöly Annával forgatott klipet a Here We Are
SzabadidőMiskolcBelföld
Menedék – ezt a címet kapta a banda legújabb dala. Friss, ropogós, mutatjuk!
Képgaléria
Akinek már kicsi ez az ország: európai turnéra indul Azahriah
SzabadidőBelföldVilág
Újabb mérföldkő a nemzetközi karrierben.