Ugrás a tartalomra

Béremelés és fejlesztések: modellváltás a Miskolci Egyetemen

Létrehozva
Augusztus 1-je óta a modellváltásnak köszönhetően felgyorsultak az események a Miskolci Egyetemen. Zajlik az E/1 kollégium, a könyvtár, a levéltár és a múzeum felújítása.
Kép

Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány szeptemberben aláírta a 25 éves keretszerződést és a 2026-ig szóló közfeladat-finanszírozási szerződést. Az egyetem az eddigi állami támogatás 2,5-szörösét fogja kapni 2022 januárjától, ami nagyobb mozgásteret, hatékonyabb működést feltételez. Ennek köszönhetően jelentős, szociális szempontokat is figyelembe vevő, ugyanakkor teljesítmény- és munkakör értékelésen alapuló bérrendezés valósul meg. Ezen intézkedések célja a piaci alapú bérezéshez történő felzárkóztatás mind az oktatói, mind az oktatást támogató
munkakörök esetében.

Az új közfeladat-finanszírozási szerződés szellemében a Miskolci Egyetem elkészítette a 2022. évi költségvetését, amelyet december 10-én az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Kuratóriuma elfogadott. A Miskolci Egyetem oktató-kutatóinak teljesítmény-alapú bérfejlesztése három pilléren alapszik. Az első pillér szerint a piaci környezet figyelembevételével a 2021-ben már realizált 15%-os egységes béremelés bázisán további alapbéremelés történik 2022 januárjától, amely során az alacsonyabb keresetűek 2020. évhez viszonyítva több mint 80%-os, az egyetemi tanárok mintegy 30%-os garantált bérnövekménnyel számolhatnak.

A második pillér az évente történő teljesítményértékeléshez kötődik. Értékelik a tudományos tevekénységet 30%-ban, az oktatási tevékenységet 40%-ban, az intézményi bevételekhez történő hozzájárulást 15%-ban és az intézményi célok teljesüléséhez történő hozzájárulást 15%-ban. Objektív, adatbázisokon nyugvó szempontok szerint minősítik dolgozóikat. A legjobb minősítést szerzett kollégákat az alapbéremelésen túl akár további 40-50%-os, egy évre szóló határozott idejű béremeléssel ismerik el.

A harmadik pillér egy bónusz alapú, további egyhavi alapbérnek megfelelő anyagi elismerést biztosít a gazdálkodási év végén, attól függően, hogy az egyetem, illetve a gazdálkodási egység milyen mértékben teljesítette az Intézményfejlesztési Tervben és a közfeladat-finanszírozási szerződésben megfogalmazott célokat.

Az oktatást támogató területek esetében értékelték a munkaköröket és a kompetenciákat, valamint bérfelzárkóztatást hajtanak végre 2022 januárjától. Ezen munkakörök jelentős részében bevezetik a TÉR-t, vagyis a Teljesítményértékelési Rendszert, amelynek során megtörténik a célfeladatok kitűzése, a kompetencia- és teljesítmény értékeléssel együtt, egy premizálási rendszer keretében.

A szakszervezettel sikeres tárgyalásokat folytattak, és a fejlődéshez szükséges változtatásokat az egyetem egésze támogatja. Ezen intézkedésekkel a Miskolci Egyetem a jövőben piacképesebb béreket biztosít, amely kiegészülve a képzések piaci auditjával és hatékonyabbá tételével, valamint a célzott fejlesztési beruházásokkal (pl. Technológiai és Innovációs Park, Green&Smart Campus) hazai és nemzetközi viszonylatban még versenyképesebb universitas képét vetíti elő.

Ez is érdekelhet

Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.