Ugrás a tartalomra

A boldogság nyomában jártak a város ifjú szónok-aspiránsai

Létrehozva
Kincs? Hír? Gyönyör? Mi lehet a boldogság titka? - talán egyik sem, talán mindezek kellenek hozzá. A Miskolc Város Ifjú Szónoka verseny résztvevői számtalan választ adtak a kérdésre, de talán volt egy közös meglátás: mindenkinek más és más az örömforrás.

"Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.
"

- Vörösmarty Mihály Merengőhöz című verse adta a feladatot annak a kilenc fiatalnak, akik jelentkeztek idén a város és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett szónokversenyre.

Preview Image
Mocsári László képgalériája

A világjárvány miatti két év kihagyás után, immár tizenharmadik alkalommal gyűltek össze a középiskolások a polgármesteri hivatal közgyűlési termében, hogy az élőszóban való jártasságukról, szónoki rátermettségükről, a világos, tiszta beszédről, a helyes stílusról és a meggyőző érvelésről adjanak számot a szakértő zsűrinek.

- Az első feladatunk az volt, hogy 5 percben foglaljuk össze, miben látjuk a boldogságot. Ezt a szöveget meg kellett tanulni, és úgy kell most előadni. Véleményem szerint a boldogság nem tárgyi javakban és ingóságokban rejlik, hanem az emberi érzésekben - vélekedett a Kossuth gimnáziumból érkezett Sikur Tünde, aki hozzátette: a felsőoktatási felvételin szerezhető plusz pontok miatt is fontosnak tartotta, hogy megmérettesse magát a szónokversenyen.

Kép

Merthogy a társrendező Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar felajánlotta, hogy ha hozzájuk jelentkezik valaki a következő felvételi időszakban, és a mostani versenyen dobogón végez, akkor plusz 30 pontot kap. Erre hívta fel a figyelmet a megnyitó során Varga Zoltán dékánhelyettes is.

Kép

A verseny alapítója szerint az élőszó mesterségének elsajátításához elméleti tudás, tájékozottság és műveltség is szükséges - mindezekre szükség volt a megmérettetés második felében, amikor a diákoknak rögtönözniük kellett az általuk húzott témáról. Szitás Benedek kiemelte, a verseny nyertese jogot és lehetőséget kap arra, hogy részt vegyen az országos Kossuth szónokversenyen, és ott Miskolcot képviselje. A verseny alapítóját büszkeséggel tölti el, hogy a legutóbbi hat alkalommal mindig valamilyen díjjal tértek haza a miskolci fiatalok.

A szónokverseny végeredménye:
I. helyezett: Iski Dóra (Irinyi János Református Oktatási Központ, felkészítő tanár: Demeterné Mérai Mária)

II. helyezett: Buday Botond (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, felkészítő tanár: Varga Péter)

III. helyezett: Sikur Tünde (Kossuth Lajos Gimnázium, felkészítő tanár: Üveges Tamás és Erdődi Zita).

Ez is érdekelhet

Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.