Ugrás a tartalomra

A Csengey-kert helyett az Andrássy területén épülhet meg az új tudásközpont

Létrehozva
A hírt Tóth-Szántai József polgármester jelentette be, aki elmondta, a Csengey-kert csak ideiglenes helyszínként szerepelt a pályázatban.
Kép
Vokál-napok a Csengey-kertben tavaly júniusban. Fotó: Mocsári László

A Csengey-kert helyett az Andrássy Gyula Gépipari Technikum területén épülhet fel a Miskolci Szakképzési Centrum új tudásközpontja – jelentette be péntek délután Facebook-oldalán Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere.

Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a februári közgyűlésen derült ki, hogy az új létesítményről szóló pályázatban a néhány éve kialakított Csengey-kert szerepel helyszínként. A közösségi tér megszüntetése ellen több ellenzéki politikus is tiltakozott. Később civilek petíciót is indítottak a Csengey-kert megmentéséért.

Tóth-Szántai József most kijelentette, a Csengey-kert marad, ami volt: a belváros vidám, zöld és nyüzsgő közösségi tere.

– A közgyűlés végén, ahol a szakképzési centrum megépítendő tudásközpontjáról döntöttünk, nyugalmat és türelmet kértem, nem véletlenül. Nem akartam ugyanis megzavarni a pályázati folyamatot. A Szakképzési Centrum 4,2 milliárd forintos pályázatához kellett ugyanis egy helyszín, így került be a pályázatba a Csengey-kert. Ideiglenesen – jelentette ki.

A városvezető hozzátette,

„Most megtaláltuk a tudásközpont végleges helyét az Andrássy Gyula Gépipari Technikum területén.  És még egy gondolat. Nem kell mindig mindenből politikát csinálni. És az sem árt, ha néha jót is tudunk feltételezni egymásról. Könnyebb és vidámabb lesz így a város élete.

– hangsúlyozta.

Ez is érdekelhet

Nyílt nap az Állategészségügyi Telepen
Újabb lehetőség, hogy a négylábú árváknak örömet szerezzenek az állatbarátok
MiskolcKörnyezet
Nyílt napot rendez június 14-én, szombaton a Miskolci Állategészségügyi Telep.
Kötetbemutató egy szikszói holokauszttúlélő visszaemlékezéseiről
MiskolcKultúra
Az Egy fény a szorongatásban című könyv szerkesztője, Villányi Benjámin lesz a vendége a Miskolci Zsidó Múzeum Baráti Kör következő rendezvényének kedd este.
Képgaléria
Az ország legnagyobb akadálypályája
Miskolcra érkezett az ország legnagyobb akadálypályája
MiskolcSportSzabadidő
A Népkertben állították fel a kétszáz méteres felfújható pályát, ahol a gyerekek remekük szórakozhattak.
A MIVÍZ a város két helyszínén karbantartást végez
Miskolc
A Kapitány és a Templom utcában szükség esetén lajtos kocsik biztosítják az ivóvízellátást.