Ugrás a tartalomra

Lázmérőket, maszkokat és fertőtlenítőszert is kaptak az idősellátásban résztvevők

Tajthy Ákos
Utoljára módosítva
2020. április 28. kedd 12:59
Az új védőfelszereléseknek köszönhetően még biztonságosabb lesz az élet a Kiss Tábornok úti idősotthonban is, illetve a MESZEGYI minden idősellátással foglalkozó intézményében. 
aranykor idősotthon
Balról: Gúr Péter Attila, Varga Andrea és Veres Pál - Fotó: Mocsári László

Csaknem négyszáz darab  FFP3-as – vagyis a legmagasabb védelmet biztosító védőmaszkot, tíz darab érintésmentes lázmérőt és tíz karton fertőtlenítőszert adott át hétfőn az Aranykor Idősek Otthonának és a z idősgondozásban résztvevő minden intézménynek Veres Pál, Miskolc polgármestere és Varga Andrea alpolgármester. 

A városvezető az eseményen hangsúlyozta, Miskolc városa a koronavírus járvány elleni védekezés során a kezdetektől kiemelten figyel az idősgondozásban résztvevőkre, úgy az ellátottakra, mint a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény (MESZEGYI) dolgozóira. 

- Néhány hete az idősotthonokat szereltük fel elsőként maszkokkal, illetve további védőeszközökkel. A most érkezett eszközök segítségével reményeink szerint még hatékonyabban tudnak majd az Aranykor otthon mellett a többi intézmény dolgozói is védekezni a vírus ellen – mondta el Veres Pál, aki kiemelte, az önkormányzat eltökélt abban, hogy minden vonatkozó kormányzati intézkedésnek maradéktalanul megfeleljen, ezért öröm számára az is, hogy múlt héten megkezdődött a miskolci idősotthonok honvédség általi fertőtlenítése. 

A lakókat és a dolgozókat is védik

A védőeszközök mellett számos, a vírus elleni védekezést segítő intézkedés van életben a MESZEGYI intézményeiben, így az Aranykorban is – ezt már Herczegné Lukács Ágnes otthonvezető mondta el a minap.hu-nak. 

aranykor idősotthon
Herczegné Lukács Ágnes (képünkön jobbra) - Fotó: Mocsári László

- Az otthonunk 96 ellátottról gondoskodik. A maximális védelem érdekében jelenleg lakóink nem járnak ki az épületből, a dolgozókat pedig zsiliprendszeren keresztül engedjük be. Kialakítottunk ez izolációs részleget is, emellett mindenkinek kötelező a rendszeres kézfertőtlenítés és a a napi kettő hőmérőzés. Ez utóbbit segíti majd nagyban az új, érintés nélküli eszköz – hangsúlyozta.

Az otthonvezető szerint a náluk élők, ha nehezen is, de elfogadják az intézkedéseket. „Tudják, hogy ez értük történik, ráadásul szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen van egy gyönyörű parkunk, ahol az előírt óvintézkedések betartása mellett tudnak levegőzni napközben” - tette hozzá. 

Figyelnek rájuk

 

aranykor idősotthon
Czeglédi Gusztáv hőmérsékletét mérik az új, érintésmentes készülékkel - Fotó: Mocsári László

Hasonlóan vélekedett kérdésünkre Czeglédi Gusztáv, az otthon egyik lakója is. Ő krónikus beteg, ráadásul néhány éve egyik lábát is amputálni kellett, így keres székkel tud csak mozogni. 

- Akinek van egy kis sütnivalója, az nyilvánvalóan tart ettől a vírustól, ezért minden értünk hozott intézkedést elfogadunk, betartunk. Én egyébként nem is magamat féltem elsősorban, hanem a gyermekeimet, az borzasztó lenne, ha ők megbetegednének. Féltem itt a nővérkéket is, aggódom értük, mert hiányoznának, ha bármi bajuk történne. Nagyon jól bánnak velünk, figyelnek, főznek ránk, gondoskodnak rólunk. Remélem ide nem jut be a vírus, de ha mégis megtörténik, az biztosan nem rajtuk fog múlni. Egyszóval: úgy gondolom, hogy aki itt nem találja meg a helyét, annak magában is kell keresnie egy kis hibát – vélekedett Czeglédi Gusztáv.

aranykor idősotthon
Fotó: Mocsári László

Indulhat az online „látogatás”
Amint az ismert, az idősotthonokban jelenleg látogatási tilalom van. Bár az ellátott szépkorúak  telefonon továbbra is elérik szeretteiket, sokan élik meg nehezen, hogy nem láthatják gyermekeiket, unokáikat. Erre a helyzetre keresett és talált is egy átmeneti megoldást az intézményeket üzemeltető MESZEGYI – számolt be a hírről Gúr Péter Attila igazgató.

- Szerencsére az intézményeinkben élőket rendszeresen látogatják hozzátartozói, és sajnos ezt a kapcsolattartási lehetőséget korlátozza a járvány. Ez nehéz mind a hozzátartozóknak, mind az ellátottaknak. Bár kollégáink most még jobban figyelnek a lelkiállapotukra, arra jutottunk, hogy mindhárom bentlakásos intézményünket felszereljük két-két laptoppal, melyekkel Skypeon keresztül érhetnék el az időseket a családtagok, gyermekek, unokák. Ehhez igyekszünk jelenleg a technikai hátteret biztosítani és kialakítani, reméljük ezen a héten a munka be is fejeződik – tette hozzá. 

 

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!