Ugrás a tartalomra

A MiskolcÉrt Alapítvány ismerősnek jelölte a helyi cégeket - sokan elfogadták a felkérést

Bájer Máté
Utoljára módosítva
2024. december 05. csütörtök 12:58
Multik valamint kis- és középvállalkozások egyaránt részt vettek azon a partnertalálkozón, ahol a civilek és a miskolci vállalatok keresték a közös hangot.
Fotók: Osztie Tibor

A Tudomány és Technika Házában tartott téli partnertalálkozó egyik szervezője a 1st Line Consulting Kft., ami tizenöt éve nyújt támogatást a régióban letelepülő multinacionális cégek külföldi munkavállalóinak. Az esemény másik házigazdája, a MiskolcÉrt Közösségi Alapítvány: egy adománygyűjtő és támogató szervezet. A csütörtöki találkozó célja, hogy Miskolcon a forprofit és a nonprofit szektor jobban megismerje egymást.

– Szeretnénk tájékoztatni a vállalkozókat, vállalatokat arról, mit csinálnak a városban a civilek: sok szervezetnek lehet olyan jó gyakorlata, ügye, amivel a cégek is tudnak azonosulni – fejtette ki Szőllősi Andrea, a 1st Line Consulting Kft. ügyvezetője.

A kerekasztal beszélgetések során a vállalatoknak és a civileknek is alkalmuk nyílt bemutatkozni. Ezt megelőzően – a köszöntőket után – egy budapesti cég, a Rewind Creative Agency Kft. munkatársai tartottak előadást arról, hogy az említett szférák miként tudnak hatékonyan együttműködni. A beszélgetéseket egy moderátor támogatta a Gyökerek és szárnyak alapítványtól.

A téli partnertalálkozón multi cégektől, közép- és mikrovállalkozásoktól is érkeztek: a szervezőkkel és előadókkal együtt nagyjából negyvenöt fő osztotta meg egymással tapasztalatait, észrevételeit.

Mató Edina, a MiskolcÉrt Közösségi Alapítvány elnöke szerint kézzel fogható haszna van az ilyen találkozóknak.

– A szférák közti együttműködés a fenntarthatósági célok szempontjából fontos. Elsőre nehéznek tűnik szembenézni például a klímaváltozás hatásaival, de ezen az útin lokális együttműködésből lehet elinduln – mondta.

A rendezvény másik célja, hogy az alapítvány tevékenységére is felhívják a vállalatok figyelmét. 

–  Tavaly szeptemberben közösségi gyűjtést indítottunk a miskolci belváros fejlesztésére. Másfél millió forintot adományoztak erre a célra, amiből négy projekt valósulhat meg: egy kapualj program, belvárosi fákat díszítenek majd kötéssel, horgolással, valamint két kulturális programot is segítünk ebből az alapból – summázott Mató Edina, aki azt is jelezte, hogy már elindult a MiskolcÉrt Közösségi Alapítvány új programja: az ifjúsági alapból olyan programokat szeretnének indítani, ami a fiatalok elvándorlásának jelenségére reagálna.

aaa

További hírek

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!