Ugrás a tartalomra

A tehetségekért kötöttek együttműködési megállapodást

Létrehozva
A Miskolci Egyetem a Mathias Corvinus Collegiummal (MCC) írt alá szerződést, aminek célja, főleg a miskolci és környékbeli tehetségek támogatása, majd helyben tartása, hogy erősödjön az értelmiség Borsodban.
Kép
Fotó: Parai Roland

Az alapítvány és az egyetem a jövőben összehangolja majd az oktatási tevékenységeit, közös kurzusokat indít, közös szakmai rendezvényeket szervez, valamint együtt fog működni a társadalmi mobilitás előmozdításán a hátrányos munkaerőpiaci helyzetű csoportok és a határon túlról érkező magyar diákok támogatása területén.

Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora elmondta, egy város és egy régió szempontjából fontos, hogy az ott született fiatalok pótolják a helyi értelmiséget.

– Bízunk benne, hogy általunk a cégek megtalálják a diplomás munkakör betöltésére alkalmas szakembereket. Törekszünk arra, hogy képzéseink ki tudják szolgálni az igényeket, ezért alkalmanként új szakokat hozunk létre, vagy a meglévők belső struktúráját módosítjuk. Tudjuk, hogy Borsodban évtizedes lemaradások vannak, ezért hallgatóink többsége első generációs értelmiségi. Oktatásunkkal szeretnénk érvényesülési lehetőséget biztosítani a fiatalok számára. Nekünk nehezebb a különleges tehetségek itt-tartása, mint a fővárosi intézményeknek. Az Mathias Corvinus Collegium falai között tanulók egy nagy lépést tesznek az értelmiségivé válás útján, tudják majd biztosítani tudástőkéjét ennek a régiónak – mondta a rektor, aki hozzátette, közös felelősségük a tehetségek kiválasztása. 

Kép

Az MCC Alapítvány általános főigagató-helyettese felhívta a figyelmet, az ő képzésük kiegészítése a hagyományos oktatási rendszernek.

– Fontos, hogy az iskolák helyi szereplőivel együttműködjünk, a Miskolci Egyetem pedig kiemelkedően jelentős a térségben. Komplex tehetséggondozásban gondolkozunk, foglalkoztatunk tehát általános és középiskolásokat, valamint felsőoktatásban résztvevőket. Miskolci megjelenésünkkel legfontosabb működési elvünk érvényesül: az olyan tehetségek támogatása, akik nem jutnának ehhez egyszerűen a földrajzi helyzetük miatt. Szeretnénk, ha tanulócsoportok együtt járnának kurzusainkra aznapi egyetemi óráik után – mondta Lánczi Péter, aki hozzátette, nem utolsósorban pedig a közös tanulás jót tesz az egyén kapcsolatrendszerének is.

Ez is érdekelhet

Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.