Ugrás a tartalomra

A koronavírus-törvény meghosszabbításáról szavaz a parlament

Létrehozva
Az Országgyűlés kedden szavaz a koronavírus-törvény hatályának meghosszabbításáról.

A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal indul, amit határozathozatalok követnek.

A képviselők ekkor fogadhatják el a kabinet azon javaslatát, amely a Ház őszi ülésszakának első ülésnapját követő 15. napig meghosszabbítaná a koronavírus-törvény hatályát, hogy a veszélyhelyzeti kormányrendeletek továbbra is érvényben maradhassanak.

A határozathozatalok során döntés várható az idei költségvetés módosításáról, valamint a köznevelést és a felsőoktatást érintő változtatásokról is.

Az ülésnap további részében négy általános vitát bonyolítanak le. Terítékre kerül például az egyszülős családok életkörülményeinek javításáról szóló kormányzati előterjesztés, valamint a kabinet adómódosítási előterjesztése.

Az Országgyűlés szerdától péntekig a 2022-es költségvetési javaslatot tárgyalja összesen 30 órás időkeretben.

Ez is érdekelhet

„Bajmegállapító ultrahangképzést” adna a háziorvosoknak Takács Péter
EgészségBelföld
Több mint 1 ezer ultrahang van a háziorvosoknál, amit lényegében nem használnak – mondta el Takács Péter az Inforádióban.
Legyünk észnél, ha kullancsba akadtunk
Egészség
Sokat hallani a megelőzésről, de igazán csak akkor kapunk a fejünkhöz, ha már belénk fúródott.
Mutatjuk, hol és mikor tudunk vért adni a jövő hét folyamán
EgészségBorsod-Abaúj-Zemplén
A vérellátás és véradás kiemelt jelentőséggel bír az év valamennyi időszakában.
Újabb adomány érkezett a kórházhoz
EgészségMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház ismét komoly felajánlásban részesült.