Ugrás a tartalomra

Gáspár Tibor legféltettebb színpadi kelléke egy NDK-s morzsaporszívó

Létrehozva
Nem a ruha teszi a színészt, de egy jól átgondolt jelmez, egy megfelelően használt kellék mégis sokat dobhat a látványon.

Legkedvesebb tárgyi emlékeit mutatta be az M5 kulturális csatorna Librettó című műsorának Kincsesláda sorozatában Gáspár Tibor. A Miskolci Nemzeti Színház művészének egyik kedvence egy morzsaporszívó, és azt is elárulta, miért.

„Személyes élmény fűz ehhez a tárgyhoz. Ezt a morzsa, vagy autós porszívót még az NDK-ból hozták a szüleim a 70-es években. A Furcsa pár című darabban egy rendmániás férfit alakítottam, és amikor megtaláltam otthon, elhoztam a főpróbára. Váratlanul, a kötényem zsebéből elővettem, és Görög László kollégám morzsáit ezzel kezdtem eltakarítani. Különlegessége, hogy még most is tökéletesen működik” – mondta Gáspár Tibor, és állítását bizonyítandó be is kapcsolta a gyártása idején luxuscikknek számító kisgépet.

Íme a rövid előzetes:

 

Gáspár Tibor Jászai-díjas színművész, érdemes művész a színpadi alakváltásokhoz gyakran használja számára kedves emléktárgyait. Ezekről mesélt nemrég a Librettó stábjának, amikor kinyitotta képzeletbeli kincsesládáját. A rövid videóból kiderül az is, hogyan lesz 20 másodperc alatt várvédő kapitányból sváb hentesmester.

A teljes műsort ITT tekinthetik meg. A Gáspár Tibort érintő rész 10.12-nél kezdődik a videóban.

 

Ez is érdekelhet

Fiatal tehetségek a Csillagszínpadon
KultúraMiskolcSzabadidő
Tehetségkutató versenyt rendezett a Miskolci SZC Szentpáli István Technikum, ahol a diákok énekben, versmondásban és táncban is bemutathatták tudásukat.
Itt intimebb lesz
KultúraMiskolc
Új játszóhelyet avattak a TTH-ban szerdán. A Latabár-teremben megnyitották Éder Vera színészportré kiállítását is.
Így kezdték újra életüket
Kultúra
Különleges találkozásnak ad otthont a Grizzly: a „Kispénteki beszélgetések” sorozat jövő heti estjén két markáns személyiség osztja meg történetét a közönséggel. Vihula Mihajlo gitárművésszel és Jacsó Gizella „hivatásos túlélővel” beszélget a házigazda.
Halál a kávéházban
Kultúra
Nem, nem egy krimi címe ez, hanem egy programsorozat, ahol kávéházi keretek között beszélgetnek a résztvevők életről, halálról.