Ugrás a tartalomra

Karnyújtásnyira a nyitás

Létrehozva
Az oltási folyamat az ünnepek alatt sem állt le, ennek köszönhetően a beoltottak száma várhatóan kedd éjfélig, legkésőbb a szerda délelőtti órákban eléri a 2,5 milliót – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn a kormány honlapján. Azt írták: Pintér Sándor belügyminiszternek határozatban kell megállapítania, hogy megtörtént a 2,5-milliomodik oltás.

Ezt követően a vonatkozó kormányrendelet értelmében a következő intézkedések lépnek életbe:

A kijárási tilalom az este 10 óra és reggel 5 óra közötti időszakra módosul
Az üzletek reggel 5 óra és este 9.30 között lehetnek nyitva
Az üzletek, köztük a március 8-a óta zárva tartó üzletek újfajta, négyzetméter-alapú szabályok mentén ugyan, de nyitva lehetnek. Átlagosan 10 négyzetméterenként 1 vásárló lehet az üzletben az új szabályozás szerint
A szolgáltatásokkal kapcsolatos ideiglenes védelmi intézkedések megszűnnek, így kinyithatnak a fodrászok, kozmetikák és más szolgáltatók
A vendéglátó helyiségek továbbra sem nyithatnak ki normál üzemben, csak az ott dolgozók tartózkodhatnak ezekben az egységekben. Csak az elvitelre alkalmas ételek kiadása és szállítása érdekében az ehhez szükséges időtartamig mehetnek be az éttermekbe a vendégek
A szállodák továbbra sem fogadhatnak vendégeket, kivéve az üzleti, gazdasági, oktatási tevékenység céljából érkezőket.

A pedagógusok oltását követően az iskolák és óvodák április 19-én indulnak újra.

Ez is érdekelhet

Összetartozás és hagyomány a lengyel közösségben
MiskolcKultúra
A lengyel közösség élő hagyományait bemutató rendezvényt tartottak Miskolcon, ahol a múlt, a jelen és a jövő egyszerre kapott hangsúlyt.
Képgaléria
Miskolc City Airport - Történelmi pillanat
MiskolcSzabadidő
Négy év szünet után Miskolcnak újra van repülőtere. A Miskolc City Airportot a Csorba-tó mellett, a korábbi helyszíntől mintegy 800 méterre alakították ki A fejlesztés jelenlegi állásáról, és az augusztusi nyitórendezvény részleteiről számoltak be pénteken.
A szavazóhelyiségek készen állnak a vasárnapi rohamra
Miskolc
Pénteken befejezték a utolsó szavazókörök kialakítását is abból a százharmincból, amelyekben leadhatják a voksaikat a miskolciak.
Képgaléria
Égett a Juno szálló Miskolctapolcán - frissítve!
MiskolcHavaria
A tűz az évek óta üzemen kívül lévő szálló második emeletén keletkezett, egyelőre ismeretlen okból.