Ugrás a tartalomra

Megkoszorúzták a Szent István szobrot Felsőhámorban

Létrehozva
A városi ünnepségen az államalaptó király előtt tisztelegtek, majd megszentelték az új kenyeret is.
Kép
Fotó: Horváth Csongor

Augusztus 20. az államalapítás ünnepe, amikor Szent István országépítő munkájára emlékezünk. Az ő tiszteletére tartott megemlékezést és koszorúzást az önkormányzat pénteken Felsőhámorban a Szent István szobornál.

Az ünnepségen Varga Andrea alpolgármester mondott beszédet, amelyben hazánk egyik legfontosabb nemzeti ünnepének nevezte augusztus 20-át.

- Ezen a napon avatták szentté 1083-ban államalapító királyunkat, Istvánt. Augusztus 20. emellett az új kenyér napja is. Nemzeti történelmünkben gyakran helyezték át a hangsúlyt: volt, amikor a szent jobb került a középpontba, volt az alkotmány ünnepe is ez a dátum, de olyan korszak is volt, amikor egyszerűen betiltották. Az ünnep sorsának alakulásánál azonban fontosabb, hogy mi magunk megtaláljuk az üzenetét.

Preview Image
Horváth Csongor képgalériája

Az alpolgármester szerint az államalapítás fontos tanulsága, hogy – felismerve a közösség igényeit – bátorsággal és hittel lehet maradandót alkotni.

- Elődeink, köztük István király letették annak az országnak az alapjait, amelyben ma is élünk, és amit gyarapítani, tovább építeni kötelességünk. Ősi ünnep ez, mint mondtam, többek között az új kenyér ünnepe, ami számomra a munkát, a küzdelmet jelképezi: a szántás-vetést, az esőért való fohászkodást, az aratást, a cséplést, a hántolást, a lisztté való őrlést. Azt a folyamatot, amiből az új kenyér, maga az élet születik.

Varga Andrea elmondta, a mai korra is igaz, hogy vannak jó évek jó terméssel és rossz esztendők, nehéz időszakok.

- Az elmúlt évben megtapasztaltuk, milyen a valódi válság. 30 ezer honfitársunkat vesztettük el. Amikor kellett, azonban mindenki elvégezte a feladatát. Örüljünk most az új termésnek, az új kenyérnek, ünnepeljük államunkat és a közös munkát. Találjuk meg az utat, hogy a jövőben még harmonikusabban élhessünk együtt – fogalmazott az alpolgármester, majd beszéde végén felköszöntötte „születésnapján” Magyarországot,

Ezután az ünnepség résztvevői elhelyezték koszorúikat a Szent István szobornál, Mikolai Vince főesperes, plébános pedig megáldotta, majd megszegte az új kenyeret.

Ez is érdekelhet

Bejárás a Barlangfürdőben
Ekkor nyitja meg újra a kapuit a Miskolctapolcai Barlangfürdő
MiskolcSzabadidő
A várva várt dátum a szerdai lakossági fórumon is elhangzott.
Vas, mangán és szerves szennyezőanyagok kerültek a Szinvába
MiskolcKörnyezet
Toxikus hatású volt a szennyezés.
Képgaléria
Szennyeződés Szinván
A MIHŐ reagált a Szinva elszíneződésére, vizsgálat indult
Miskolc
Teljes körű vizsgálatot indított a MIHŐ Kft. a Szinva-patak elszíneződésének ügyében. A társaság közleményében azt írja, minden rendelkezésre álló információval támogatja a hatósági vizsgálatokat, és együttműködik az illetékes szervezetekkel a történtek pontos feltárása érdekében.
Miskolc Holding
Új cégvezető a Miskolc Holding élén
Miskolc
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése június 23-i ülésén döntött a Miskolc Holding Zrt. vezetését érintő személyi kérdésekről is.