Ugrás a tartalomra

Ismét változik a kisvasút közlekedési rendje

Létrehozva
A LÁÉV felújítása miatt hétfőtől Lillafüred és Garadna között közlekednek majd a menetrend szerinti szerelvények. 
Kép
Felújítás miatt új közlekedési rend lép életbe hétfőtől. | Fotó: Juhász Ákos

Újabb szakaszához érkezik a Lillafüredi Állami Erdei Vasút (LÁÉV) felújítása, emiatt június 13-tól, hétfőtől Lillafüred és Garadna között közlekednek majd a menetrend szerinti szerelvények - adott tájékoztatást a fentartó Északerdő Zrt.

Az elvégzett munka nyomán a hidak és az azokhoz vezető szakaszok elkészültek, most a Lillafüred és Majláth közötti részen kezdődik a korszerűsítés. A cél, hogy télen a szerelvények, például a Mikulásvonat járatai már zavartalanul közlekedhessenek a vonalon.

- Köszönjük az utasok, városlakók eddigi türelmét, amit a felújítással kapcsolatban tanúsítottak. Bízunk abban, hogy a korszerűsítés mindenki megelégedésére szolgál majd - mondta Pintyili Gergely, a Lillafüredi Állami Erdei Vasút üzemigazgatója.

Ez is érdekelhet

Virágokat kaptak a Győri kapui óvodák
MiskolcKörnyezet
A felajánlásnak köszönhetően a városrészben lévő intézmények tovább szépíthetik környezetüket.
A virágfák helyett zöldszigetek – Nagyvárosba való attrakciók a belvárosban
Miskolc
Hőséget jobban tűrő növények, zöldszigetek kerülnek ki egy hónapon belül a Miskolcra. A virágfákat a városrészekbe helyezik el.
„Egy valamire kell vigyáznom, hogy tudjam, mikor kell abbahagyni”
MiskolcKultúra
Meglepetésként érte Szilágyi Márton irodalomtörténészt, hogy a Szinva Irodalmi Alapítvány kitüntette.
Lakótelepi körmenettel ünnepli az Úrnapját az avasi plébánia
MiskolcEgyház
Krisztus testének és vérének, azaz az Eucharisztiának az ünnepe az Úrnapja, amit a mai napon tart a világegyház.