Ugrás a tartalomra

Benned a létra: önkéntesekkel épül a Szimbiózis tetőszigetelése 

Létrehozva
A szervezet Váltó utca 45. szám alatt található intézményének tetőszigeteléséhez keresett, majd talált segítő kezeket.
Kép
A Váltó utcai intézmény épülete | képforrás: miskolcblog

Az egykori MÁV-telepen közel százhúsz éve felhúzott U-alakú épület évtizedeken át önkormányzati iskolaként funkcionált. A Y-híd tövében fekvő Szimbiózis Alapszolgáltatási Központ régi szárnyát ugyan az idők és a szigetelés próbáját kiálló sárfödémmel annak idején ellátták, az épület törzsének mennyezete felett mind ez idáig csupán fafödém hevert, így – miként azt az alapítvány elnöke ott jártunkkor megjegyezte – voltaképp az "eget fűtötték" a közösségi helyeknek, étkezőnek, öltözőnek, orvosi szobának, továbbá a speciális és egyéni terápiákra szabott helyiségeknek is otthont adó ingatlanrészen.

A fogyatékos személyek nappali intézményében több mint hatvan, Miskolcról és a környező településekről érkező fiatal mindennapjait segítik – ezzel is támogatva azok családjait, így a szülők zavartalanul tudnak munkába járni. A terápiás tevékenységeken kívül számos műhelyi elfoglaltságot kínáló intézményben ezekben a hetekben épp a Kocsonyafesztiválra készülnek a kabalabékák.

Kép
Fotók a munkálatokról: Mocsári László

Jakubinyi László a padláson hangsúlyozta: a most meglépett beruházással a téli hónapokban csaknem kétmillió forintosra rúgó gázszámlát voltaképp egyharmadával tudják majd lecsökkenteni. Mindehhez korábban négyszáz négyzetméterre elegendő szigetelőanyagot kaptak már ajándékba, azonban – hogy a szakértő brigád a munkálatokkal minél hamarább és hatékonyabban végezzen – a minőségi mellett megkerülhetetlennek tűnt a mennyiségi munkaerő bevonása is.

A műszakilag maradéktalanul biztonságossá tett magaslati terepre pedig egy derűs februári péntek reggelen meg is érkezett az erősítés. A kevésbé az elektrosztatikus kisülésre, sokkal inkább az ácsolási balesetvédelemre kihegyezett oktatással kezdődő „munkanapon” a többi közt termelési tervezőkből, beszerzőkből, mérnökökből és logisztikai szakemberekből álló kollektíva azt követően kerekített a tetőépítésből csapatépítést, hogy egyik kollégájuk Tiszaújvárosba hírét vitte az alapítványi segélykérésnek.

Kép

JABIL Circuit Hungary Kft. külön programot tart fenn a társadalmi felelősségvállalásra. A nemzetközi gyáróriás ily módon munkavállalóit is arra biztatja, hogy ne csupán adományokkal, hanem önkéntes munkával is támogassák a helyi közösségeket.

Ez is érdekelhet

A magyar költészet napja – Lillafüred
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Miskolcon több évtizedes hagyománya van a költészetnapi ünnepségeknek, különböző módokon és formában tisztelgett már a város a magyar líra előtt.
A magyar nemzet javára esküdtek fel a szavazatszámláló bizottsági tagok
Miskolc
Szerdán és csütörtökön több mint ezer szavazatszámláló bizottsági tag és több száz póttag tett esküt a polgármester előtt, a Művészetek Házában.
Költészet a kukákon: különleges akcióval ünnepel a MiReHu
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
A MiReHu Nonprofit Kft. számára különösen fontos az idei év, hiszen 150 éves a miskolci hulladékszállítás.
Megújul a Szeder utca, Miskolc újraaszfaltozási programjának keretében
Miskolc
Komlóstetőre érkezett Miskolc útfelújítási programja, amelynek keretében több mint 1300 méteren, teljes egészében megújul a Szeder utca.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.