Ugrás a tartalomra

A hétvégi óraátállítás miatt változik néhány MVK-s járat indulási ideje

Létrehozva
Elsősorban az éjszakai vonatokhoz igazodó buszjáratokról van szó. 

Vasárnap hajnalban kezdődik a téli időszámítás, október 27-én hajnalban 3-ról 2-re kell visszaállítani az órát. Az autóbuszok október 26-án üzemzárásig a nyári időszámítás szerint, 27-én üzemkezdettől a téli időszámítás szerint közlekednek - írja közleményében a Miskolc Városi Közlekedési (MVK) Zrt.

Az óraátállítás miatt a Budapestről szombaton 22:00-kor induló, Miskolcra vasárnap 01:19-kor érkező utolsó vonathoz (illetve a vágányzár miatt vonatpótló autóbuszhoz) csatlakozó, a Tiszai pályaudvar végállomásról vasárnap 01:27-kor induló 1VP-s járat, valamint a Szondi György utca végállomásról vasárnap 01:25-kor induló 935-ös járat még a nyári időszámítás szerint közlekedik. 

A Miskolcról induló első vonat 02:39-kor indul Budapest-Keleti felé; a vágányzár miatt vonatpótló autóbusz közlekedik Mezőkeresztes-Mezőnyárád állomásig) viszont már a téli időszámítás szerint fog közlekedni, ezért az ahhoz csatlakozó, Felső-Majláth végállomásról 01:55-kor induló 901-es járat, valamint az Avas kilátó végállomásról 02:00-kor induló 935-ös járat is már a téli időszámítás szerint fog közlekedni.
 

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
A MOHU hulladékudvar roadshowja
A jövő a kukában indul: Miskolcon játszva tanították a szelektálást
MiskolcOktatásÉletmódKörnyezet
A MOHU hulladékudvar roadshow-ja Miskolcra is elért, nem is akárhogy. A fenntarthatóságot egy nagy játékká változtatva szórakoztatták a családokat szombaton.
Képgaléria
Perecesi őszi vásár. Fotó: Juhász Ákos
Őszi Vásár Perecesen: friss termékek és közösségi összefogás Miskolc városrészében
Miskolc
Szombaton benépesült Pereces Advent tere: illatos almák, friss karfiolok és mosolygó árusok várták a látogatókat az Őszi Vásáron. A helyiek nemcsak bevásároltak, hanem szóba is elegyedhettek Miskolc alpolgármesterével a városrész fejlesztési kérdéseiről.
Családi napot szerveztek a Herman Ottó Múzeum Régészeti Látványraktárában.
Ahol a múlt újra divatba jön: kincsvadászat a miskolci múzeumban
MiskolcOktatásKultúraSzabadidőTudomány
Újra családi napot szerveztek a Herman Ottó Múzeum Régészeti Látványraktárában szombaton, ahol kicsik és nagyok közösen fedezhették fel a múlt titkait.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
MiskolcKultúra
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történelméből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.