Ugrás a tartalomra

Hatalmas siker volt a Polgárőrség miskolci fényfelvonulása

Létrehozva
A feldíszített kamion és kísérete idén először vonult végig a városon, a de sikerre való tekintettel a polgárőrök azt ígérik: biztosan nem utoljára.

Kép
Fotók: Magánarchívum

Ahogyan arról a hét elején a minap.hu is beszámolt, egy karácsonyi díszbe öltöztetett kamionból és néhány polgárőri kocsiból álló konvojjal járták be kedden Miskolcot. Az akció célja az volt, hogy fokozzák a településeken az ünnepi hangulatot, illetve, hogy kedveskedjenek a legkisebbeknek.

Kép

A Miskolc Lyukóvölgy-Vasgyár és a Miskolc Diósgyőr Polgárőr Egyesület szerkesztőségünkhöz vasárnap eljuttatott közleménye azt írta, a program megálmodója Lövei Tamás volt, aki rengeteg civil autóssal egyetemben maga is csatlakozott az akcióhoz. Hozzátették: a konvojt végig a két említett egyesület autói biztosítottak az útvonalak mentén.

Kép

Kiemelték, egyik helyszínre se mentek egyedül a Mikulás mindenhová el kísérte őket. „A civil összefogás az ünnep minden napján örömet okozott a város több pontján kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feldíszített autók nem csak a gyerekeket vonzották, a felnőttek is felültek a kamionon lévő szánra, egy fotóra a nagyszakállúval. Karácsony után se unatkoztak a karaván résztvevői, hiszen december 27. én harsányba indultak ahol szintén hatalmas tömeg fogadta őket – írta a polgárőrök közleménye, melyben jelezték: a nagy sikerre való tekintettel úgy tervezik, hagyományt teremtenek az eseménnyel, így a karaván a következő évben is látható lesz karácsonykor a miskolci utcákon.

 

 

 

Ez is érdekelhet

Fröccsfesztivál első nap
Lesz, aki sajnálja majd, hogy ide kerül a bor
MiskolcKultúraSzabadidő
Akik azonban jelentkeznek a különleges programra, biztosan nem bánják, hogy festeni próbálnak majd e piros színnel. Kovács Anikó festőművész mesélt a lehetőségről.
Ezt a nyelvet mindenki érti
MiskolcKultúra
Francia dallamok és közös zenélés várja a miskolciakat a Zenei Fesztiválon, aminek a francia neve: Fête de la Musique. Június 19-én a közös muzsikálás kerül a középpontba a Grizzlyben.
Évzárót tart a Miskolci Sportiskola
MiskolcSportOktatás
Ünnepség: folytatódik a hagyomány, MISI becenévre hallgató népszerű intézmény ünnepséggel búcsúztatja a 2025/26-os tanévet.
Képgaléria
Vakációra várva a Fazekasban
Vakációra fel! Így búcsúznak az elsősök az első tanévtől
MiskolcOktatás
Már csak néhány nap van hátra, és bezárulnak az iskolák kapui. Kezdődhet a vakáció!