Ugrás a tartalomra

Ki eszközt, ki megváltót lát a technológiában

Létrehozva
Egyebek közt erről is szó volt csütörtök délután az MCC miskolci képzési központjában.
Kép
gia-szerepe_mcc_20250605-ot_15.jpg

Június 3. és 5. között szervezte meg a Mathias Corvinus Collegium (MCC) nemzetközi technológiai konferenciáját, aminek zárónapján többek között Miskolcra is ellátogattak a meghívott szakértők. A Szemere Bertalan utca 4. szám alatti képzési központban a technológia életünkben betöltött szerepét járták körül.

Az MCC Budapest Summit on Technology and Society konferencia alkalmat adott arra, hogy oktatók, kutatók, politikai döntéshozók és szakemberek találkozzanak, és megosszák gondolataikat, tapasztalataikat, hogyan lehet egyensúlyt teremteni az innováció és a hagyományok között egy gyorsan fejlődő világban.

Kép
mcc_20250605-ot_09.jpg

„Eszköz vagy megváltó?” – tették fel a kérdést a szervezők annak a helyi eseménynek a címében, melyen James Woudhuysent, a London South Bank University vendégoktatóját Sipos Máté, az MCC Egyetemi Programjának diákja faggatta. A felek a technológia társadalomban betöltött sokrétű szerepét vizsgálták. Előbbi az előrejelzés és az innováció terén szerzett széles körű tapasztalataira támaszkodva tárta fel a technológiától való függőségünk következményeit és annak a különböző ágazatokra gyakorolt hatását.

Kép
technologia-szerepe_mcc_20250605-ot_06.jpg

A gondolkodásra késztető, sokszor nonkonformista nézeteiről ismert Woudhuysen rendszerint arra ösztönzi a közönséget, hogy a technológiai fejlődést körülvevő narratívákat fogadják kritikusan. A miskolci hallgatóság előtt is rámutatott: nem mindegy, hogy mi használjuk a technológiát, vagy a technológia használ bennünket.

Ez is érdekelhet

baleset 14-es busz Miskolc
Felnyársalta a miskolci buszt – három sérült
MiskolcBaleset
Egy kamion által szállított vasszerkezetnek ütközött egy miskolci autóbusz, és gyakorlatilag felnyársalta a jármű oldalát. A balesetben hárman könnyebben megsérültek.
Czipa András Orbán Viktor
Mokrai Mihály: „Miskolcon a Tisza egy fidelitasost indít”
Miskolc
Közleményt adott ki Mokrai Mihály, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, amelyben azt állítja: Miskolcon a Tisza Párt jelöltje valójában a kormánypártokhoz köthető.
Itt vannak a részletek: április 1-jén Miskolcon is életbe lép a tarifaközösség a közösségi közlekedésben
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Április 1-je, szerdától utazhatunk az MVK valamennyi járatán vármegyebérlettel, az MVK kombinált bérletével pedig felülhetünk a Volán és a MÁV járataira Miskolcon - közölte a Miskolci Polgármesteri Hivatal sajtóosztálya.
Babákat vártak édesanyjukkal a Miskolci Galériába. Fotó: Mocsári László
Nem lehet elég korán kezdeni
MiskolcKultúra
Babákat vártak édesanyjukkal a Miskolci Galériába, ahol egy tárlatvezető most a népművészeti kiállításról beszélt. Az anyasággal kapcsolatos motívumokat külön kiemelték.