Ugrás a tartalomra

Íjász, lovas és hagyományőrző napot tartottak

Létrehozva
A Lovagi tornák tere adott otthont az V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző napnak szombaton.
Kép
V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző nap

A Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző Egyesület szombat délelőtt kezdődő eseményén kilenc ősi magyar kutyafajtát vonultatott fel a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének Miskolci Szervezete. De a solymászok és a Kard és Kereszt Johannita Testvériség is bemutatkozott.

Kép
V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző nap

A kelevézdobó bajnokságot íjász-párbaj követte. A késő délután záruló rendezvény bemutatóinak szünetében a többi közt kötetlen beszélgetések zajlottak a jurtában az íjakról és az egyesületi életről. A program során bagolysimogatás is volt Nagy Olga Mária solymász közreműködésével, míg a Dante Lovarda a lovagoltatásról gondoskodott.

Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

Természetesen a kézműves vásár sem maradt el. A hangulatfelelős a Sonivius Vappae zenekar és Hársfavirágok Énekkar volt.

Ez is érdekelhet

Hétszáz éve született a Diósgyőri vár építtetője
MiskolcKultúraBulvár
Nagy Lajos király emlékét a Diósgyőri vár előtt mellszobor őrzi, és az utókor tisztelete jeléül, egy általános iskola is felvette a nevét Miskolc diósgyőri városrészében.
Tavaszi munkák kezdődtek a városban
Miskolc
A téli időszak után számos feladat vár a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. munkatársaira: megkezdődött a szóróanyagok összegyűjtése, a kátyúzás, valamint a közterületek és zöldfelületek tavaszi előkészítése is.
A DAM egy olyan terület, amibe érdemes befektetni Miskolc korábbi polgármestere szerint is
MiskolcBelföldGazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Az előző városvezetés is megoldandó feladatként tekintett a DAM-ra.
Miskolcra jött a tévésztár
MiskolcKultúraSzabadidő
Liptai Claudiát telt ház várta önálló estjére a Művészetek Házába szerdán. A színművész és tévés műsorvezető az életéről mesélt őszintén, rengeteg humorral és öniróniával.