Ugrás a tartalomra

Miskolc stratégiai partnerekként támogatja a civil és egyházi szervezeteket

Létrehozva
Ingyenes ingatlanhasználatot nyújt három közfeladatot ellátó szervezetnek a város.

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata újabb fontos döntést hozott a helyi civil társadalom megerősítése érdekében: három, a városban közfeladatokat ellátó szervezet számára biztosít térítésmentes ingatlanhasználatot. A június 19-i közgyűlésen elfogadott előterjesztés alapján a Hit Gyülekezete Szeretetszolgálata, a Drogambulancia Alapítvány és a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete kap lehetőséget arra, hogy hosszú távon, biztonságos jogi keretek között folytathassa a város lakóit segítő tevékenységét - közölte szerkesztőségünkkel a polgármesteri hivatal sajtótosztálya a csütörtök délelőtti közgyűlés nyomán. 

„Miskolc városvezetése stratégiai partnerként tekint azokra a civil és egyházi szervezetekre, amelyek napi munkájukkal, elkötelezettségükkel közvetlenül segítik a miskolciakat, különösen a rászorulókat, a fiatalokat és a hátrányos helyzetűeket. Az ingyenes ingatlanhasználat nem csupán támogatás, hanem annak kifejezése is, hogy a város bízik ezekben a szervezetekben és számít rájuk. Miskolc számít rájuk" - írják

A döntés értelmében:

A Hit Gyülekezete Szeretetszolgálata miskolci regionális szervezete egy, a József Attila utca felől megközelíthető raktárhelyiséget használhat térítésmentesen, amelyben adományokat tárolnak és osztanak szét rászorulók számára.

A Drogambulancia Alapítvány a Lónyay Menyhért utcában működtethet egy új, anonim prevenciós központot, amely különösen a fiatalokat segíti a szenvedélybetegségek megelőzésében és kezelésében.

A Magyar Vöröskereszt vármegyei szervezete két új helyszínen folytathatja közösségi szociális munkáját, többek között a Bábonyibérc–Tetemvár térség fejlesztéséhez kapcsolódó humán szolgáltatások biztosítására.

Az önkormányzat minden évben többféle módon – anyagi és természetbeni juttatásokkal – támogatja azokat a szervezeteket, amelyek tevékenységükkel hozzájárulnak Miskolc élhetőbbé tételéhez. Az ingyenes ingatlanhasználat egy olyan eszköz, amellyel a város közvetlenül segíti a közfeladatok ellátását, az adományozási és szociális szolgáltatások infrastruktúráját. Ez a támogatási forma hosszú távon is biztosítja, hogy ezek a szervezetek stabil bázisról dolgozhassanak. A célunk közös: egy gondoskodó, szolidáris Miskolc építése, ahol senki nem marad segítség nélkül - zárul a közlemény.
 

Ez is érdekelhet

A természetes élővilágra veszélyes hatást mutattak ki a Szinva egy részén
MiskolcKörnyezetHavaria
Határértéket meghaladó szennyeződést mutattak ki az elszíneződött Szinva-patak egy rövidebb szakaszán – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal.
Színes 62. évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar
MiskolcKultúraSzabadidő
Közel 30 ezer néző, ebből mintegy 14 ezer 18 év alatti, 104 hangverseny. Olaszországi turné, határon túli koncertek, több mint 50 ifjúsági program. Közel 800 eladott bérlet és 16 ezer jegy. Számos állótaps, teltházas koncert és új helyszín – így néz ki a Miskolci Szimfonikus Zenekar 2025/2026-ös évada számokban.
Diplomát kaptak az Állam- és Jogtudományi Kar végzősei
MiskolcBelföldOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Ünnepélyes diplomaátadó keretében vehették át okleveleiket a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának végzett hallgatói. Az eseményen több száz alap-, mester- és szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató munkáját ismerték el.
A miniszterelnök után a miskolci polgármester is home office-t rendelt el
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezet
Az előttünk álló napokban extrém hőségre kell felkészülnünk. Ilyenkor a legfontosabb az emberek egészsége – hangsúlyozta Miskolc polgármestere.