Ugrás a tartalomra

Pénzbüntetést kapott a karddal fenyegetőző miskolci férfi

Létrehozva
A Miskolci Járásbíróság tárgyalás mellőzésével döntött annak a férfinak az ügyében, aki karddal fenyegetőzött egy miskolci társasháznál.

A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott tavaly december 27-én, az éjjeli órákban felhívta a vejét videotelefonon keresztül, és így tudomást szerzett arról, hogy különélő felesége és új partnere ott tartózkodik a lakásban vendégségben közös lányuknál.

A beszélgetés közben szóváltás alakult ki, a terhelt életveszélyesen megfenyegette feleségét és annak párját, majd egy 50 centiméter pengehosszúságú karddal a lakáshoz ment, és a lépcsőházba bejutva a bejárati ajtót a karddal ütni kezdte.

Mivel a bent tartózkodók nem nyitottak neki ajtót, a vádlott kiment a lépcsőházból, és az erkély előtt folytatta a kiabálást és fenyegetőzést, miközben a karddal hadonászott.

A férfi veje békítő szándékkal kiment, ekkor a terhelt egy korláthoz ütötte a kardot, amelyből egy 15 centiméteres darab letört. A cselekménynek a kiérkező járőr vetett véget – közölte a Miskolci Törvényszék.

Mint írják, a járásbíróság a vádlottal szemben felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt 330 ezer forint összegű pénzbüntetést szabott ki.

A büntetővégzés jogerős – zárul a közlemény.

Ez is érdekelhet

Születésnapot ünnepelt a Miskolci Állatkert
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Augusztus 20-án nemcsak az államalapítást ünneplik Miskolcon: a Miskolci Állatkert is különleges eseményhez érkezett: a 43. születésnap alkalmából egész napos családi programokkal várták a látogatókat.
Képgaléria
Augusztus 20 - Ünnepség a Szent István téren
„Ez az ország nem az enyém és nem a tiéd, hanem közösen a miénk”
Miskolc
Augusztus 20-án Miskolcon is az államalapító Szent István királyra emlékeztek.
Képgaléria
Legendák a levegőben - Reptéravató Miskolcon
Újra nyitva a miskolci reptér – három napig a legendáké a levegő
MiskolcSzabadidő
Látványos repülőgépek, műrepülő-bemutatók, sétarepülés és családi programok várják az érdeklődőket a Miskolci Sportrepülőtéren. A többéves kihagyás után visszatérő Legendák a levegőben – Reptéravató rendezvény csütörtökön hivatalosan is megnyitotta kapuit. A program augusztus 20. és 22. között, mindhárom napon ingyenesen látogatható.
Képgaléria
Tenni a nagyobb jó érdekében – ez is Szent István hagyatéka
Miskolc
Az augusztus 20-ai ünnepségen államalapító Szent István király előtt tisztelegtek, majd megszentelték az új kenyeret. Az ünnepi beszédet Hollósy András alpolgármester mondta.