Ugrás a tartalomra

A Kincsem musical vágtat be augusztusban a Lovagi Tornák Terére

Létrehozva
A Nemzeti Lovas Színház meséli el a legyőzhetetlen csodakanca történetét egy kicsit másképp.
Kép
kincsem_musical_kiskincs_photo.jpg
Részlet a Kincsem musicalből. Fotók: Kiskincs Photo

Kincsem. Ha meghalljuk ezt a nevet mindannyiunknak szinte biztosan ugyanaz jut az eszébe, méghozzá a legyőzhetetlen „csodaló” története, de a 2010-es évek végén készült nagyszabású játékfilm is felvillanhat az emlékeinkben - fogalmaz a Miskolci Kulturális Központ (MKK) sajtóközleményében Tamás Krisztián az MKK kommunikációs menedzsere. 

A Nemzeti Lovas Színház válogatott szereplőgárdával most a Lovagi Tornák Terére hozza azt a nagyszabású musicalt, ami újra elmeséli a legyőzhetetlen „csodakanca” történetét egy kicsit más aspektusból, mint a pár évvel ezelőtt készült nagyjátékfilm. Hiszen ki ne hallott volna erről a csodálatos lóról, aki minden versenyét megnyerte és veretlenül vonult vissza? - teszi fel a kérdést. 

Kép
Kincsem musical
Egy romantikus jelenet

A most előadott történetben az 1800-as évek vége felé járunk, egy elbukott szabadságharc után Magyarországon, ahol még mindig puskaporos a hangulat. A darab a jól ismert elemekkel dolgozik: a szerelem, az ármány és a bosszú mind megtalálható ebben az előadásban. A musicalban fantasztikus, mindenki számára ismerős dalok szerepelnek, amelyek megismertetik Kincsem történetét és korát. Sőt a gyönyörű lovak és a lenyűgöző jelmezek is az előadás részei - sorolja. 

Természetesen mint a mozivásznon, főszereplő a darabban is Blaskovich Ernő, akit most a jól ismert Pintér Tibor személyesít meg, de itt lesz Papadimitriu Athina és még sokan mások is. Nem érdemes tehát kihagyni a nyár egyik legnagyobb musical előadását a Lovagi Tornák Terén - ajánlja. 

Kép
Kincsem musical
Lovasok a musicalből

A Nemzeti Lovas Színház augusztus 3-án vasárnap este érkezik a Kincsem epikus történetével. Bővebb információ mkk-miskolc.hu oldalon és a közösségi médiában - tudtuk meg. 

Címkék

Ez is érdekelhet

A Termelői nap
Különleges zenei élmény csalogatja majd a vásárlókat a hétvégi termelői napra
MiskolcKultúraGasztroSzabadidő
Nyugalom! Nem dubstep fog szólni a Városház téren.
Képgaléria
Kis mókusok, kis libák a Madármentő Állomáson Mályiban
Mókusokat is mentenek a madármentők
MiskolcKörnyezet
A Mályi Madármentő Állomás fő profilja ugyan a madármentés, de megalakulása óta befogad más bajbajutott kisállatokat is, és lehetőségeihez mérten segít rajtuk.
Képgaléria
Miskolci Soho
Egy éve született a Miskolci Soho
MiskolcKultúraÉletmódGasztroSzabadidő
Emlékszik még, milyen volt korábban a miskolci, úgynevezett bazártömb? Egy éve jött létre a belváros új közösségi tere, a Miskolci Soho. Az indulásról, a bulikról és a jövőbeli tervekről két alapítótaggal, Vass Lászlóval és Lipták Ádámmal beszélgettünk.
Képgaléria
Buborékok
Kritikus hét a Miskolci Nemzeti Színházban
MiskolcKultúra
Magyarország húsz elismert kritikusa érkezett a héten Miskolcra.