Ugrás a tartalomra

Még nem tisztázódott, hová kerül Egressy Gábor szobra

Létrehozva
Az állagmegóvási munkálatok után hamarosan új helyre kerül Egressy Gábor szobra.
Kép
egressy_szobor_athelyezes_250723_ja_06.jpg
Fotók: Juhász Ákos

Ahogy arról lapunk is beszámolt: múlt szerdán elszállították a Vasgyárból, az LKM korábbi vendégháza elől Egressy Gábor színész szobrát. A miskolci kötődéssel rendelkező, korának egyik legmeghatározóbb színésze, Egressy Béni bátyja hetvenegy évvel ezelőtt kapott szobrot Miskolcon, az alkotást Várady Sándor tervezte.

Mint az sokaknak nem ismert: a szobrot felállításakor ideiglenesen helyezték el itt, amíg Miskolc belvárosában, a Nemzeti Színház környékén méltó helyet keresnek számára. Ennek immár hetvenegy éve. Az alkotás sorsának rendezése az elmúlt évtizedekben újra és újra felmerült, konkrétum azonban nem történt. Mostanáig. 

Kép
egressy_szobor_athelyezes_250723_ja_06.jpg

Múlt szerdán a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. munkatársai szállították el a szobrot a magántulajdonban álló vendégház parkjából. A terület magánterület, ezért a város úgy döntött, új helyet keres a szobornak. 

Egyelőre folynak az egyeztetések arról, mi lenne a legméltóbb helyszín – nyilatkozta a Miskolc Televíziónak Hollósy András alpolgármester pénteken.

Kép
egressy_szobor_athelyezes_250723_ja_01.jpg

– A magánterület tulajdonosa kérte már az elmúlt 10 évben az önkormányzatot arra, hogy történjen valami változás ezzel kapcsolatban. Állagmegóvását csináljuk meg, illetve szállíttassuk el. Ennek a kérésnek próbáltunk eleget tenni az elmúlt hónapokban. Nagyon jó, hogy ezt megtettük, hiszen láttuk azt, hogy balesetveszélyes megoldás van, vagy megoldások vannak a szobor kapcsán. Hiszen az a tartócsavar, amit egy kb. 300 kg-os szobrot rögzített volna az elkorhadt az idővel. Tehát isteni szerencse, hogy nem történt nagyobb baj – mutatott rá stábunk érdeklődésére a városvezető.

Ez is érdekelhet

Töretlen a Miskolci Egyetem népszerűsége
MiskolcOktatás
Rekordot döntött az idei felvételi a Miskolci Egyetemen. Az állami ösztöndíjas helyekre felvett diákok száma egy év alatt közel 16 százalékkal emelkedett. Eláruljuk azt is, melyik szakra lehetett a legmagasabb pontszámmal bejutni.
izrael szurkolók
Tóth-Szántai József: a város a felmerült költségeket a felelősökkel megtérítteti
Miskolc
A DVTK Stadion adott otthont csütörtök este a Hapoel Tel-Aviv és a Ludogorec Razgrad UEFA Konferencia Liga-selejtező mérkőzésének. A nemzetközi találkozó után azonban jelentős mennyiségű hulladék maradt a stadion és Dél-Kilián környékén, ezért rendkívüli takarítást kellett elrendelni.
Képgaléria
Pont Ott Party a Csengey-kertben
Pont Ott: pont annyi és pont oda – hatalmas partival ünnepeltek a leendő egyetemisták a Csengey-kertben
MiskolcOktatásSzabadidő
Sokan örültek csütörtök este a fergeteges Pont Ott Partin a Csengey-kertben, ahol kiderült, kiket vettek fel szeptembertől egyetemre, vagy főiskolára.
Az Avas Szálló felújítása miatt változik a forgalmi rend a Kossuth utcában
Miskolc
Ideiglenes forgalomkorlátozásra kell számítani a Kossuth Lajos utcában az Avas Szálló felújításához kapcsolódó daruzási és szállítási munkálatok miatt.