Ugrás a tartalomra

Korszerűsítik a távhő-vezetékeket a Bulgárföldön

Létrehozva
Napok óta serény és hangos munka folyik a bulgárföldi lakótelepen, ahol a MIHŐ Kft. szakemberei új és korszerűbb csövekkel váltják fel a távfűtési rendszer elavult elemeit.
Kép
miho_karbantartasi_munkak_20250811-ot_21.jpg
Korszerű, szigetelt távhővezetékekre cserélik az elavult csöveket. Fotó: Osztie Tibor

Bernáthné Barczi Judit, a MIHŐ Kft. megbízott karbantartási üzemvezetője a helyszínen nyilatkozott a Miskolc Televízió stábjának. Elmondta, az itt élők még jól emlékeznek arra, amikor február végén történt egy meghibásodás a bulgárföldi távfűtési rendszerben, amit akkor a cég munkatársai gyorsan helyreállítottak.

A meghibásodott vezetékszakasz vizsgálatakor azonban azzal szembesültek, hogy a rendszer más részei is cserére szorulnak.

Kép
miho_karbantartasi_munkak_20250811-ot_12.jpg

– A feltárás során szembesültünk vele, hogy egy hosszabb, mintegy hatvan folyóméternyi vezeték cserére szorul. Ezt ütemezetten, a nyári karbantartási időszakra terveztük be, amely május 15-étől szeptember 15-éig tart. A munka során kicseréljük az elöregedett vezetékszakaszt, ezen kívül egy aknában elzárókat is cserélünk az üzembiztonság fenntartása érdekében – tájékoztatott a megbízott karbantartási vezető.

Kép
miho_karbantartasi_munkak_20250811-ot_19.jpg

Ismertette azt is, hogy a munka ezzel nem áll le, ütemezetten dolgoznak tovább több helyszínen. A távhővezeték-cseréken kívül többek között a kazánházban is kicserélnek alkatrészeket, mint például elhasználódott elzárókat. Közben folyamatban van az 1-es számú kazán átcsövezése is. A későbbiekben még egy távfűtési aknában, az 5-ös számú aknában is elzárókat cserélnek majd.

– Az összehangolt, ütemezett munkára azért van szükség, hogy a szolgáltatás-kiesés időtartama minél rövidebb legyen. A MIHŐ Kft. évek óta a fűtési idényen kívül, május 15. és szeptember 15. között igyekszik elvégezni a karbantartási feladatokat – mondta Bernáthné Barczi Judit.

A munka miatt a melegvíz-szolgáltatás az érintett lakótelepen augusztus 25-én nulla órától várhatóan 28-án éjfélig szünetelni fog.

Kép
miho_karbantartasi_munkak_20250811-ot_06.jpg

Címkék

Ez is érdekelhet

Mutatjuk, hol érdemes fokozott óvatossággal közlekedni
Miskolc
A Miskolci Városgazda munkatársai a város több pontján hibaelhárítási munkálatokat végeznek, ezért kérik a közlekedők óvatosságát.
Mutatjuk, hol és mikor aszfaltozzák az Avast
Miskolc
Egy hét múlva megkezdődik az Avas főútjának teljes felújítása.
Magyar Film Napja 2026 – Bujtor István előtt tiszteleg Miskolc
MiskolcKultúra
Április 30-án ismét a magyar filmművészet kerül a középpontba a Magyar Film Napja alkalmából. Ebből az ünnepi apropóból a miskolci Művészetek Háza Uránia és Béke Art mozitermei különleges vetítéssorozattal várják a közönséget, amely méltó módon idézi meg a hazai filmgyártás egyik ikonikus alakját, Bujtor István munkásságát.
Pakusza Zoltán szerint jár az esélyteremtési illetmény a dolgozónak
MiskolcBelföld
Az önkormányzati képviselő leszögezi hétfői közleményében, hogy ezt jogerős ítélet mondja ki.