Ugrás a tartalomra

Miskolc varázsa: kultúra, szórakozás, fesztiválhangulat

Létrehozva
Töretlen az érdeklődés Miskolc iránt: a turisták egyszerre keresik a város pezsgését és a környék természeti kincseit.
Kép
Gyertyafényes csónakázás a Hámori-tavon
Gyertyafényes csónakázás a Hámori-tavon. Fotó: Tóth Ádám

A miskolci turizmus számára kiemelkedően sikeresnek bizonyult a múlt hétvége.

– Az online foglalható szobák gyakorlatilag mind elfogytak erre a hétvégére – mondta Kassay Tamás, a MIDMAR Miskolci Idegenforgalmi Marketing Nonprofit Kft. kommunikációs vezetője.

Hozzátette: a vendégek szórakoztatásáról a színes programkínálat gondoskodott. Részt vehettek fitnesznapon, a Miskolci Soho kubai hangulatú eseményein, valamint a pénteki Color fesztiválon.

A város élményei és kulturális eseményei pedig a rövid hétvégi tartózkodásra érkező turisták figyelmét is felkeltették.

Bár a tavalyi évhez képest 9,5 százalékos csökkenést mértek a látogatószámban, a város továbbra is népszerű úti cél maradt. A turizmus kommunikációja is megújult: a MIDMAR az első félévben videós tartalmakat kezdett el gyártani, amelyek révén több országos sajtómegjelenést értek el. A szervezet kéthavonta workshopokat is tart, hogy a helyi turisztikai szereplők együtt fejlődjenek, és a látogatóknak minél vonzóbb programokat kínálhassanak.

– A vendégek 90 százaléka magyar volt, a 10 százaléka szlovák és lengyel. A színes programokról helyben tájékozódtak, de így is nagyon sokan látogattak ki rájuk – számolt be Ostorházi Imre, a Kikelet Club Hotel és a Calimbra Wellness és Konferencia Hotel tulajdonosa.

Miskolc így egyre inkább a rövid hétvégi kiruccanások és a kulturális, élményalapú turizmus kiemelt célpontjává válik, miközben a város és a környék természeti értékei is hozzáadott élményt nyújtanak a látogatóknak.

Csiszár Míra

Ez is érdekelhet

Két fiatal játékos (is) távozik
MiskolcSport
Röplabda: Bari Csenge és Bódis Blanka Sára nem lesz az NB I-es gárda őszi keretének tagja.
Képgaléria
Nemzeti Összetartozás Napja
„Trianon tragédiája nem azt jelenti, hogy Magyarország nagysága is elveszett”
Miskolc
Amíg él a nyelvünk, élnek a hagyományaink, addig aggodalomra nincs ok – hangsúlyozta beszédében Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora a Népkerti Országzászlónál tartott megemlékezésen június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján.
Helyi sporttörténelmet írtak
MiskolcSport
Labdarúgás: megszerezte fennállásának első női bajnoki címét a Miskolc Népkert Volán SE csapata.
Önbíráskodás kísérletéért felfüggesztett szabadságvesztést kapott
MiskolcBűnügy
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság annak a vádlottnak az ügyében, akivel szemben felfegyverkezve elkövetett önbíráskodás bűntettének kísérlete miatt indult büntetőeljárás.