Ugrás a tartalomra

Ezen a hétvégén mindent megtudhatunk a bonsairól

Létrehozva
A 25 éves Miskolci Bonsai Club múltjából összeállított jubileumi kiállítást pénteken a Diósgyőri Népi Kézműves Alkotóházban nyitották meg.
Kép
A 25 éves Miskolci Bonsai Klub kiállítása
Nem a természeté, de csoda minden bonsai. Fotó: Mocsári László

A Nagy Lajos király u. 20. alatti alkotóházban berendezett jubileumi kiállítást Gergye Zoltán, a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület elnöke nyitotta meg pénteken késő délután. A rendezvényen közreműködött Novák László népzenész.

A bonsai clubot és a bonsai kultúrát Kavalecz Lajos mutatta be, aki a bonsai történetéről, neveléséről és alakításáról interaktív formában szombaton és vasárnap 13 órától beszél majd az érdeklődőknek.

Preview Image
Még több képért kattints a fotóra!

Az esemény meghívója alapján a kiállítók: Rácz János elnök, a Miskolci Bonsai Club alapítója; Benes Péter, Gulyás Ágnes, Hegyi Erika, Kavalecz Lajos, Dr. Kavalecz Napsugár és Porteleki Tamás.

A hétvégi kiállítás időtartama alatt a Diósgyőri Népi Kézműves Alkotóház udvarán kézműves vásár, kézműves programok és mesterségbemutatók várják az érdeklődőket. Az alkotóház udvarán zajló programok díjmentesen látogathatóak.

A kiállítás szombaton és vasárnap belépőhöz (600 forint; gyermekeknek: 300 forint) kötött – mindkét napon 10-től 17 óráig látogatható. A kiállítás teljes időtartama alatt bonsai-tanácsadást nyújt Porteleki Tamás.

Kép
fotó: Mocsári László


 

Ez is érdekelhet

Töretlen a Miskolci Egyetem népszerűsége
MiskolcOktatás
Rekordot döntött az idei felvételi a Miskolci Egyetemen. Az állami ösztöndíjas helyekre felvett diákok száma egy év alatt közel 16 százalékkal emelkedett. Eláruljuk azt is, melyik szakra lehetett a legmagasabb pontszámmal bejutni.
izrael szurkolók
Tóth-Szántai József: a város a felmerült költségeket a felelősökkel megtérítteti
Miskolc
A DVTK Stadion adott otthont csütörtök este a Hapoel Tel-Aviv és a Ludogorec Razgrad UEFA Konferencia Liga-selejtező mérkőzésének. A nemzetközi találkozó után azonban jelentős mennyiségű hulladék maradt a stadion és Dél-Kilián környékén, ezért rendkívüli takarítást kellett elrendelni.
Képgaléria
Pont Ott Party a Csengey-kertben
Pont Ott: pont annyi és pont oda – hatalmas partival ünnepeltek a leendő egyetemisták a Csengey-kertben
MiskolcOktatásSzabadidő
Sokan örültek csütörtök este a fergeteges Pont Ott Partin a Csengey-kertben, ahol kiderült, kiket vettek fel szeptembertől egyetemre, vagy főiskolára.
Az Avas Szálló felújítása miatt változik a forgalmi rend a Kossuth utcában
Miskolc
Ideiglenes forgalomkorlátozásra kell számítani a Kossuth Lajos utcában az Avas Szálló felújításához kapcsolódó daruzási és szállítási munkálatok miatt.