Ugrás a tartalomra

Felhőszakadás és zivatar miatt is riasztást adtak ki

Létrehozva
Intenzív csapadékra van kilátás.

Kora délelőttig a Dunántúlon egyre kevesebb helyen lehetnek záporok. Napközben napos idő várható többnyire kevés fátyol- és gomolyfelhővel, kisebb körzetekben erőteljes lehet a gomolyfelhő-képződés.

Az ország északkeleti, keleti harmadán előfordulhatnak záporok, zivatarok. Ezeket főként intenzív csapadék (jellemzően 20-30 mm, északkeleten helyenként felhőszakadás > 30-40 mm) kísérheti, de jégeső (ált. 1-2 cm, egy-egy intenzívebb cellában > 2 cm jégátmérő), valamint viharos (60-75 km/h) széllökés is előfordulhat környezetükben. Késő estére várhatóan a zivatartevékenység megszűnik.

Az északnyugati szelet nagy területen élénk, helyenként erős, eleinte még viharos lökések kísérhetik.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 32 fok között várható, délkeleten lesz a legmelegebb. Késő estére 15 és 23 fok közé hűl le a levegő – írja szombat reggeli előrejelzésében a HungaroMet.

Egész Miskolcon jó a levegő minősége a pmmonitoring.hu oldal tájékoztatása szerint.

Ez is érdekelhet

Digitális játszóteret rendeztek be a könyvtárban
MiskolcKultúraSzabadidő
Különleges élmény részeseivé válhattak azok a gyerekek, akik hétfőn ellátogattak a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárába.
Virágültetéssel ünnepelték a könyvtárosok világnapját az egyetemen
MiskolcKultúraSzabadidőKörnyezet
Április tizennegyedike a könyvtárosok világnapja, ennek apropóján hétfő délután tavaszi díszbe öltöztették a Miskolci Egyetemi Könyvtár előtti teret.
Lecserélték a Kandia köz ernyőit
Miskolc
A tavaszi szél nem kímélte a korábbi installációt.
Bebiztosították a helyüket a barcelonai világbajnokságon
MiskolcSportBelföldVilágSzabadidő
Április 10–12. között a szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok adott otthont a UPDF Magyar Bajnokságnak, ami a barcelonai világbajnokságra való kvalifikáció második fordulója is volt egyben.