Ugrás a tartalomra

MaKuka 150 – közös emlékeinket keresi a MiReHu

Létrehozva
Idén 150 éves a miskolci hulladékszállítás – ebből az alkalomból a MiReHu Nonprofit Kft. tavaly novemberben meghirdette a MaKuka 150 emlékévet. Most újabb felhívással fordul a város lakóihoz, hogy közösen kutassák fel a múlt értékeit.
Kép
regi_kukasauto_mirehu.png
Fotó: MiReHu Nonprofit Kft.

A MiReHu várja mindazok jelentkezését, akiknek birtokában van bármilyen régi tárgy, relikvia, fénykép, videó, dokumentum, vagy akik személyes történetet, emléket őriznek a miskolci hulladékgazdálkodás elmúlt 150 évéből. Legyen szó családi archívumban lapuló fotóról, régi eszközről, munkaruháról vagy egy továbbadott történetről – minden emlék hozzájárul ahhoz, hogy együtt rajzoljuk meg Miskolc hulladékszállításának történetét - írja közleményében a miskolci hulladékgazdálkodási vállalat.

A beküldött anyagokat a jubileumi év programjain és kommunikációs felületein szeretnék bemutatni, így a város múltja a jelenben is láthatóvá válik - teszik hozzá. 

A MiReHu célja, hogy a MaKuka 150 ne csupán egy évforduló legyen, hanem közös emlékezés és tisztelgés mindazok előtt, akik az elmúlt másfél évszázadban hozzájárultak Miskolc tisztaságához. A részletekről a sajto@mirehu.hu címen kérhető bővebb tájékoztatás - tudatták. 

Címkék

Ez is érdekelhet

Évzárót tart a Miskolci Sportiskola
MiskolcSportOktatás
Ünnepség: folytatódik a hagyomány, MISI becenévre hallgató népszerű intézmény ünnepséggel búcsúztatja a 2025/26-os tanévet.
Képgaléria
Vakációra várva a Fazekasban
Vakációra fel! Így búcsúznak az elsősök az első tanévtől
MiskolcOktatás
Már csak néhány nap van hátra, és bezárulnak az iskolák kapui. Kezdődhet a vakáció!
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása
Miskolc
Miskolcon az Avas városrészben útfelújítási program zajlik. A kivitelezés ideje alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Képgaléria
Megszépült az aluljáró. Fotó: Juhász Ákos
Új életet kapott a miskolci aluljáró falfestménye
Miskolc
Elkészült a miskolci aluljáró új street art alkotása, amely diákok, művészek és a város összefogásával született meg. Az átadáson Tóth-Szántai József polgármester is részt vett, aki nyilvánosan bocsánatot kért amiatt, hogy a korábbi falfestményt tévedésből lefestették.