Ugrás a tartalomra

Vandálok a híres lillafüredi objektumban - Lépéseket tett a nemzeti park

Létrehozva
Komoly problémákkal kellett szembenéznie az elmúlt időszakban a lillafüredi Szikla objektumnak: illetéktelen behatolások, rongálások és vandál cselekmények miatt szigorították a biztonsági intézkedéseket a területen – közölte a Szeleta Park.
Kép
Urbex túra a Sziklában. Fotó: Osztie Tibor

A tájékoztatás szerint a lillafüredi Szikla objektum, amely a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának vagyonkezelésében áll, kizárólag szervezett Urbex túrák keretében látogatható. Ennek ellenére az elmúlt hetekben többen engedély nélkül jutottak be az objektumba, ahol károkat is okoztak.

A helyzet súlyossága miatt a kamerás megfigyelőrendszer mellett mostantól biztonsági őrök is védik a területet. A Szeleta Park hangsúlyozta: az illegális behatolókkal szemben minden esetben megteszik a szükséges jogi lépéseket, a kamerafelvételek alapján pedig azonosítják az elkövetőket.

Preview Image
Urbex túra a Sziklában. Osztie Tibor galériája.

A szervezők ugyanakkor kiemelték, hogy a kíváncsi látogatókat továbbra is várják az előre meghirdetett túrákon, ahol biztonságos és szabályos keretek között fedezhetik fel a legendás lillafüredi Sziklát.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Ünnepi Könyvhét pénteken
Dedikálók meséltek a Könyvhétről
MiskolcKultúra
„Sok az érdeklődő az eső ellenére is” – több író és írónő is erről számolt be a Könyvtér, vagyis a Szent István tér színpadán pénteken. Beszéltek írásaikról is az érdeklődőknek.
Képgaléria
Imasétány Deszkatemplom. Fotó: Osztie Tibor
Ez is az egyház: ministránstalálkozó, bérmálás, jótékonysági koncert, családi nap
MiskolcEgyház
A miskolci vallási közösségek a hétvégén és a következő hetekben is tartalmas lelki feltöltődésre és közösségi együttlétre alkalmas programokat kínálnak.
DAM légifotó. Fotó: Horváth Csongor
A DAM területének rendezése, fejlesztése minden miskolci közös ügye
MiskolcGazdaság
A miskolciak körében érthető módon nagy érdeklődésre tart számot az egykor szebb napokat látott Diósgyőri Acélművek (DAM) sorsa. Dr. Rakaczki Zoltánnal, a terület fejlesztéséért felelős polgármesteri biztossal - több oldalról megközelítve - beszélgettünk el erről a témáról.
Avasi Arborétum Miskolc/Dr. Adorján Imre Fenyőkert
Ezt nem lehet kihagyni: családi nap és élőzenés borozás az avasi Fenyőkertben
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Egy természetközeli családi napra várnak mindenkit az Avason, a Dr. Adorján Imre Fenyőkertbe szombaton.