Magyar bronz az atletika vb-n

index.hu
2023. augusztus 24. csütörtök 11:18
Pigniczki Fanni a magyar ritmikus gimnasztika egyik legnagyobb sikerét elérve karikával bronzérmet nyert a Valenciában zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság első, szerdai versenynapján.
Pigniczki Fanni bronzérmes a vb-n (Fotó: AFP)

Az olimpikon és világjátékok-érmes magyar sportoló a selejtezőből 33,100 ponttal nyolcadikként jutott tovább, az esti fináléban azonban felülmúlta ezt és 34,050 ponttal lett harmadik.

Pigniczkinek ez a hatodik világbajnoksága, és második alkalommal jutott szerenkénti döntőbe: tavaly nyolcadik lett szalaggal.

Ez a sportág második magyar vb-érme, Pattocska Mária Ötven évvel ezelőtt szintén karikával lett harmadik hármas holtversenyben.

Egyéni összetettben – ahol a legjobb 18 jut a döntőbe és a legjobb 14 szerez olimpiai kvótát – az MTK sportolója két szer után a kilencedik helyen áll.