A szervezet 1910-ben beolvadt a Miskolczi Takarékpénztárba (ennek székhelye annak idején a Széchenyi utca 26. szám alatt ma is álló épületben volt), a ház azonban mai napig fennmaradt. Az épület egyemeletes, tíztengelyes kiképzést kapott. Az emeleti rész jelentős mértékben megőrizte eredeti kinézetét. A földszinten különböző, gyakran változó boltok működtek: drogéria, varrógépüzlet, fényképész műterem, rádió-csillárbolt. Az 1950–60-as évektől a bal oldali üzlethelyiségben villamossági szaküzlet, a két kapu közötti részen pedig Csemege fűszerüzlet-ABC helyezkedett el. A rendszerváltás után bőrdíszmű üzlet fotócikkeket árusító cég, számítástechnikai és mobiltelefonos bolt, és egy szórakozóhely is működött itt. Az épület a 2010-es években megújult, üzlethelyiségeiben jelenleg dohányüzlet, pénzváltó és egy vendéglátóegység portáljai helyezkednek el. Érdekesség, hogy a Széchenyi utcaképe ezen a területen alig változott, a régi fotón látott épületek nagy része ma is áll.
(Tajthy Ákos szövege, dr. Sáfrány Gy. József képeslapja, Osztie Tibor fotója)
Akkor és most…: A Miskolci Takarékegylet egykori épülete
Létrehozva
A heti képeslap középpontjában a Széchenyi utca 59-61. szám alatt álló épület áll, mely 1875–1880 között a Miskolci Takarékegylet számára épült.
Ez is érdekelhet
Halálig tartó egészséges élet
Az évek óta sikeres Avasi Kvaterka programsorozat megálmodói most más területen is szeretnének közösséget szervezni. Szombaton várják Miskolcot az Avasi kilátónál egy igazán aktív programra.
Képregényekkel és játékokkal lepték meg a kórház kis betegeit
Több mint 350 ezer forint értékű könyvet, képregényt és játékot adtak át a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Gyermekegészségügyi Központjának pénteken. Az adományok a május végén megrendezett első MiskolCON Képregény- és Geekfesztivál jótékonysági gyűjtéséből származnak.
Erős kezdés a Miskolci Egyetemi Napokon
Csütörtökön megnyitott az idei MEN, Mehringerrel és Bruno X Spacc-cal.
Esküt tettek a Miskolci Rendvédelmi Technikum végzősei
Ünnepélyes eskütétellel egybekötött kibocsátó ünnepséget tartottak pénteken a Miskolci Rendvédelmi Technikumban. A végzős tanulók a képzés sikeres teljesítése után próbaidős rendőrőrmesterként kezdik meg szolgálatukat az ország különböző rendőri szerveinél.