Ugrás a tartalomra

Összehozta a járvány a hallgatókat a mentősökkel

Létrehozva
Az Országos Mentőszolgálattal (OMSZ) kötött együttműködési megállapodást a Miskolci Egyetem, amit csütörtök délután írtak alá a felek.
Kép
„Ha kell, tesztelést végeznek, ha kell, az oltásban vesznek részt a tanulás mellett." | Fotók: Juhász Ákos

Az egyetem – megfogalmazott szándékai alapján – egyfajta innovációs ökoszisztémaként szeretne funkcionálni, melynek értelmében az intézmény nemcsak reagálna a környezetére, hanem egyfajta katalizátorként próbálná azt formálni. – Az egyetem kiemelt célja, hogy kapcsolatait elmélyítse a különféle szakmai szervezetekkel, ezzel kölcsönös segítséget nyújtva egymásnak – hangzott el Horváth Zita rektor részéről, aki hangsúlyozta, a jelen megállapodás nem kizárólag az Egészségtudományi Kart érinti. Emlékeztetett egyúttal, hogy intézményük a megyei és regionális mellett az országos együttműködésekben is egyre inkább aktív.

– A mai együttműködési megállapodás onnét ered, hogy hallgatóink a pandémia elején önkéntesen csatlakoztak a mentőszolgálat munkájához, segítették a bajtársakat már a mintavételek során is. Ez a másfél éves szoros együttműködés kialakította a közös gondolkodást – elevenítette fel Kiss Tóth Emőke. Az Egészségtudományi Kar dékánja kitért arra is, hogy milyen oktatási, kutatási és társadalmi missziós együttműködő tevékenységekre kell számítani a jövőben.

Valamennyi kar összegyűjtötte azokat az izgalmas területeket, amelyek találkoznak az OMSZ lehetőségeivel: a jogászok a betegjogok és adatvédelem, a zenészek a zeneterápia, míg a műszakisok például a térinformatika és geostatisztika kapcsán segítenek. A mentőszolgálat minősített oktatói pedig már egy ideje részt is vesznek az egyetem életében.

Kép
Az együttműködés célja, hogy a felek kölcsönösen segítsék egymás munkáját szakmai, oktatási, tudományos-kutatási feladatok körében 

– Célunk egy olyan stratégiai együttműködés, amely nem csupán a COVID-dal szembeni aktív küzdelemről szól. Olyan jövőbe mutató fejlesztési projekteket szeretnénk, amelyek akár a gazdasági innovációt is segíthetik – fejtette ki Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója, hozzátéve, életszerű tapasztalataikkal komplett életpályákat tudnak felmutatni a hallgatóknak, miközben az egyetemi diszciplínákon keresztül a mentőszolgálat figyelemmel követheti a számukra is nélkülözhetetlen műszaki tartalomváltozásokat.

A sajtótájékoztatón Kádár Balázs, az OMSZ regionális igazgatója is megjelent.

Ez is érdekelhet

A karnagy a zenekar élén – ilyen tervekkel folytatná a Miskolci Egyetem rektora
OktatásMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldVilágOktatás
A Miskolci Egyetem szenátusa, majd a fenntartó alapítvány kuratóriuma is egyhangú döntéssel Horváth Zitát, az intézmény jelenlegi rektorát javasolta a következő ötéves ciklus vezetőjének.
Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.