Ugrás a tartalomra

Dél-koreai kóruszene hangjai töltik be vasárnap a Deszkatemplomot

Létrehozva
Négy alkalmas Praise & Classic koncertturnéját Miskolcon zárja a gyülekezeti énekkar.
Kép
a_jo_pasztor_gyulekezet_enekkara_facebook.jpg
A dél-koreai Jó Pásztor Gyülekezet énekkara Berlinből. Fotók: mogza.com

Koncertturnéra indul vármegyénkben a Berlini Presbiteriánus Koreai Egyház Jó Pásztor Gyülekezete, eredeti nevén Seonhan Mogza kórusa. A Praise & Classic, vagyis "Dicsőítés és klasszikus zene" magyarországi, vármegyénkbeli fellépéssorozatának negyedik állomása július 27-én, vasárnap 16 órától a miskolci Deszkatemplomban lesz. A páratlan zenei élmény minden érdeklődő számára nyitott. Az esemény ingyenes, de adományokat szívesen fogadnak. 

- A zempléni Vajdácskán szolgál egy koreai missziós lelkész ismerősöm Young Choi, aki megkeresett, hogy a Deszkatemplom lenne-e az egyik helyszíne a 25-30 fős kórus Praise & Classic koncertsorozatának – osztotta meg Almási Ferenc, a Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség lelkipásztora. - Nagy-nagy örömmel igent mondtam a kérésre, mert már láttam egy ilyen koreai csoportot a Zemplénben, akik nagy erővel dicsőítették énekszóval az Urat és nagyon élő volt a bizonyságtételük. 

Hozzátette, hogy a koncert ideje alatt összegyűlő adományokat az énekkar felajánlja a Deszkatemplom gyülekezetének, amely cserébe szeretetvendégséggel fogadja a fellépőket. 

- Alkalmanként fontosnak és jónak tartom a kereszténység terjesztését kulturális eseményeken keresztül is, mert ezek olyanok, mint a só, „megízesítik a levest.” A gyülekezet azonban elsősorban és mindenek előtt Isten tiszteletének, szolgálatának és a keresztény közösségnek a helye. Tehát meg kell találni a helyes arányt az Isten igéjének hirdetése és az egyéb kulturális programok között – fejtette ki. 

Kép
A Jó Pásztor Gyülekezet dél-koreai énekkara
A Jó Pásztor Gyülekezet énekkarának egyik előadása.

A turné további állomásai:
Július 24., csütörtök, 17 óra, Karcsa, Faluház
Július 25., péntek, 17 óra, Tiszakarád, Faluház
Július 26., szombat, 17 óra, Sárospataki Református Kollégium Imaterme

Címkék

Ez is érdekelhet

Folytatódik a TÉR program: Miskolcon két bérlakásra pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és hozzátartozóik
MiskolcBelföldÉletmód
Országszerte húsz társasházi lakás, illetve lakóház kedvezményes bérleti jogára pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és közvetlen hozzátartozóik.
Drámaiság és hősiesség – sokszínű koncertet dirigál újra Lorenzo Castriota
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Április 13-án újra Miskolcra érkezik Lorenzo Castriota Skanderbeg. A Miskolci Szimfonikus Zenekar visszatérő vendégkarmestere emlékezetes miskolci és környékbeli operagálák, valamint bérletes estek dirigense.
Egy állomás az olimpia felé vezető úton
MiskolcSport
Tizennégy tagú magyar válogatott vesz részt a Grúziában jövő csütörtökön kezdődő és április 19-én záruló cselgáncs Európa-bajnokságon.
Járatseriffek helyett kalauzokat – vallja dr. Mokrai Mihály országgyűlési képviselőjelölt
MiskolcVélemény
Szerkesztőségünk beszélgetésre hívta a miskolci országgyűlési képviselőjelölteket, akiknek sztenderd kérdéseket tettünk fel a városunkkal és a terveikkel kapcsolatban, hogy megtudjuk, milyen elképzeléseket képviselnének megválasztásuk esetén a magyar parlamentben.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.